Főoldal      E-mail

Gyermekvédelem
Iskolai magyaros versenyek 2017/2018
Színházbérlet

A 2017/2018. tanévben is szeretnénk meg- szervezni diákbérletes színházlátogatást a Győri Nemzeti Színházban. Részletek>>

Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával ismét támogassák Intézményünket.

Adószámunk:

A kedvezményezett neve:

Számlaszám:

A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:

A kedvezményezett technikai száma, neve:

Gyermekeik nevében is köszönjük figyelmességüket!

ECDL vizsgaközpont

Iskolánk ECDL vizsgák lebonyolítására jogosult intézmény. Részletek>>

Neumann János Számítógép-tudományi Társaság>>

Aporosok a Katolikus Rádióban
Wass Albert:
Szentek zendülése

........................................................

Aktualitások
Nincs megjeleníthető tartalom. Kérjük, látogasson vissza később.

Kedves látogató!

2018. július 1-től, honlapunk a 2017/2018-as, valamint az előző tanévek aktualitásainak leírását az ARCHÍVUM/Eseménynapló menüpont alatt tartalmazza. Mindenkinek kellemes pihenést kívánunk a nyári szünetre!

Titkársági ügyelet:

Július 3-13.   9-12.00

Július 31. 9-12.00

Augusztus 6-17.  9-12.00

Bejárat a kollégiumi porta felől lehetséges!

Az iskolaközpont részei – Általános iskola

" Mindenkihez van szavunk, mindenki iránt van szívünk, mindenkit akarunk vezetni az üdvösség útjain, mindenkit meg akarunk óvnia rossztól, megerősíteni a jóban, Krisztus szent nevében"
(Boldog Apor Vilmos püspök)

Az iskolaközpont fennállása óta működik az alsó tagozat. Négy évfolyamon 11 osztály végzi tanulmányait. Az épület nyugati részén négy pavilonban és egy déli szárnyon kaptak helyet a legkisebb diákok. Tágas, nyitott teraszokon és a belső udvaron tölthetik el a gyermekek a szüneteket. Délután használhatják az iskola udvarán található fajátékokból készült játszóteret.
Fontosnak tartjuk, hogy tanítványaink örömmel jöjjenek iskolába, és megkedveljék a tanulást. Alsó tagozaton nagy hangsúlyt fektetünk az alapkézségek elsajátítására és az első idegen nyelv oktatására.
Kiemelt feladatunk: a szép magyar beszéd kiművelése, a szövegértés megalapozása, nyelvünk értékeinek megismertetése, a logikus gondolkodás és a konkrét élethelyzetekben való tájékozódás képességének kialakítása.
Első osztályban hagyományos szótagoló módszerrel tanítjuk meg írni és olvasni a kisdiákokat. Egymásra épülő tankönyvcsaládot használunk mind a négy évfolyamon. A lassabban haladó gyermekek korrepetáláson, fejlesztő órákon vehetnek részt. Második osztálytól képességüknek, érdeklődésüknek megfelelően szakköröket választhatnak a tanulók.
Évről - évre számos versenyen vesznek részt az alsós kisdiákok. A szellemi gyarapodást segítve színházlátogatásokat szervezünk, a lélek táplálását az évfolyamonkénti lelkigyakorlatok segítik.
A tanév végén a győrújbaráti lelkigyakorlatos és üdülőházban nyaralhatnak a gyerekek.
Az oktató munka mellett fontos szerepet tölt be a keresztény életre nevelés. A Mária Iskolatestvérek rendalapítója, Champagnat atya példáját követve törekszünk arra, hogy az alsósok közössége olyan legyen, mint a názáreti család, ahol mindenkinek meg van a saját helye és feladata, ahol mindenki érzi a szeretetet. Ebben példaképünk a Szűzanya, az Ő nyomdokain haladva igyekszünk a gyermekeket egyre közelebb vezetni Jézus Krisztushoz.
A szülőkkel együttműködve szeretnénk megvalósítani célkitűzéseinket, így tudunk teljes értékű keresztény nevelést biztosítani tanítványainknak.