Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda,
Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola,
Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Adószám: 18525845-2-08
OM: 030712
 
 
 
 
 
 
Iskolai étkeztetés
Határtalanul
Gyermekvédelem
Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az

 
Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítványt
9021 Győr, Káptaladomb 5/B
adószám: 19111421-1-08
bankszámlaszám: 11737007-20529396
 
A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:
A kedvezményezett technikai száma, neve:
0011 Magyar Katolikus Egyház
 
Továbbra is lehetőségük van az 1% felajánlásával az iskolát támogatni az alábbi módon is: 
 
Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány
Adószám: 19112958-1-08
Számlaszám:
10200249-33072856-00000000
 
Hálás szívvel köszönjük az iskola számlájára küldött támogatásukat is.
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
adószám: 18525845-2-08
bankszámlaszám: 10700031-70870941-51100005
 
 
........................................................
  
Aporos alkotások

 

Aporos diákok alkotásai a városnak
A Győri Kommunális Szolgáltató Kft felkérésére, gipszkartonra festett nagyméretű képeket készítettünk.

Bővebben>>

 

 

 

A mesék birodalmában
A Kisalföld szerkesztősége megkereste iskolánkat, hogy egy meseíró pályázathoz illusztrációkat készítsünk...
Részletek>>
 

 

Énekkari CD
A 15 éves jubileum alkalmából jelent meg az iskola énekkarának második CD lemeze a Magyar Kultúra Kiadó gondozásában, Gloria in Excelsis Deo címmel. Részletek>>

 

 

 

 

Apor antológia
Jubileumi tanévünk alkalmából megjelent az új Apor antológia. Részletek>>
 

 

 

 

 

 

Ikon
Bukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható...
 

 

Pályázatok

 

TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229

Élményszerű tanulás, kultúra és tehetséggondozás>>

TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156

Számítógépes infrastruktúra bővítés>>

Apor Alapítvány KEOP - 4.2.0/A/09-2009-0007>>
 

Támop 3.4.3-08/2 pályázat
Iskolai tehetséggondozás
Részletek>>
 

Környezet és Energia Operatív Program
2009.6.1.0/A-2009-0050>>

Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>>

 

 
Aktualitások
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
Az Apor Kórus a Zene Házában
Már alig vártuk, hogy eljöjjön az a júniusi nap, amikor együtt kirándulhatunk. Az időjárást megrendeltük, meg a vonatot is, mert kivételesen nem 60 perc késéssel indultunk el Győrből. Ragyogó napsüté...

Határtalanul pályázatok – Székelyföldi Csillagtúra 2026

 
Székelyföldi Csillagtúra
HAT-KP-1-2025/1-000361, HAT-KP-1-2025/1-000842
osztálykirándulás hetedikeseknek, 2026
 
Iskolánk 7.B és 7.d osztálya sikeresen pályázott a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett „Határtalanul!” program keretében, amelynek célja a külhoni magyarsággal való kapcsolatok elmélyítése. A nyertes pályázatok (HAT-KP-1-2025/1-000361 és HAT-KP-1-2025/1-000842) lehetőséget biztosítottak arra, hogy öt napon keresztül Erdély magyarok lakta vidékeit látogassuk meg. A program címe és tematikája: „Székelyföldi Csillagtúra”, amely nemcsak földrajzi, hanem történelmi és kulturális utazást is jelentett számunkra.
 
A kirándulás során a diákok 6 422 800 Ft -os osztályonkénti támogatással személyesen ismerkedhettek meg a külhoni magyarság életével, hagyományaival és történelmi örökségével. A program minden szempontból komplex módon szolgálta az oktatási-nevelési célokat, miközben tartalmas közösségi élményt is nyújtott.
 
A program állomásai:
 
1. nap: Kolozsvár – Rövid városnézésen vettünk részt, megtekintettük a Szent Mihály-templomot, amely Erdély második legnagyobb gótikus temploma, mellette pedig a város jelképe, Mátyás király lovasszobra áll. Elsétáltunk Mátyás szülőházához is.
 
2. nap: Bögözön a református templomot látogattuk meg. A kb. 1 órás program során Dezső Tibor Attila tiszteletes úr mutatta be a környék egyik lejelentősebb középkori templomát annak XIV. századi freskóival, különleges fakazettás mennyezetével és székelyrovásírásos emlékeivel együtt.
Kirándultunk a Vargyas-szorosban. Ez kétségkívül Erdély és ezen belül a Székelyföld egyik legszebb és legérdekesebb természeti látnivalója, barlangjaival, mészkőszirtjeivel, tanúszikláival, jellegzetes élővilágával egyaránt.
Székelyudvarhelyen, város központjában látható a 2004-ben felavatott Emlékezés Parkjában, tizenhárom mondahős és történelmi személy mellszobrai mellett emlékeztünk történelmünk jelentős eseményeiről.
 
3. nap: Szent Anna-tavat és a Mohos Tőzeglápot kerestük fel.. Erdély szívében, a Keleti Kárpátok Csomád vonulatának legfiatalabb ikerkráterében fekszik a legendás Szent Anna-tó és nagy testvére, a Mohos tőzegláp. Ez a terület botanikai világritkaságoknak, jégkorszakbeli növénykülönlegességeknek ad otthont. Csíkszeredá, a Mikó-vár és benne a Csíki Székely Múzeum megtekintése, amely a Csíkimedence kulturális örökségébe tekinthettünk be, míg Csíksomlyón, felkeressük kegytemplomot, és a csodatévő, több min 500 éves, fából készült Mária-szobrot.
 
4. nap: A székelyföldi fazekasság központjában, Korondon hagyományőrző fazekasműhelyt látogatunk, és elkészítettük saját edényeinket is. Programunk második részében pedig kürtős kalácsot készítettünk. Kora délután Farkaslakán, rövid megemlékezést tartottunk Tamási Áron, a Kossuth-díjas székely magyar író sírjánál, majd Szejkefürdőn, tiszteletünket tettükk Orbán Balázs, „a legnagyobb székely” sírjánál és megtekintettük a Mini Erdély Parkot.
 
5. nap: Hazafelé út közben a Tordai Sóbányát látogattuk meg. Ez a föld alatti világ egyszerre lélegzetelállító és varázslatos, ahol a sci-fi filmeket idéző látvány, a gyógyhatású sós levegő és a történelmi hangulat különleges élményt nyújtott mindannyiunknak.
 
A program során tanulóink nemcsak a természet szépségeiben és az épített örökségben gyönyörködhettek, hanem aktív részesei is lehettek a kulturális életnek. A kirándulás maradandó élményeket nyújtott: elmélyítette a történelmi ismereteket, erősítette a nemzeti identitást, és fejlesztette a szociális érzékenységet. Diákjaink nyitottabbá, érdeklődőbbé váltak, számos új barátság szövődött, és osztályközösségeink is megerősödtek. Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatásáért, valamint a Rozetta Tours Utazási Iroda szakszerű szervezőmunkájáért. Kirándulásunk nem csupán egy tanulmányi út volt, hanem egy életre szóló közösségi és lelki élmény, amelyet mindannyian magunkkal hoztunk haza.
 
Élménybeszámoló 7.B
 
A Határtalanul program keretében osztályunk egy felejthetetlen, élményekkel teli és semmiképpen sem eseménytelen hetet tölthetett Erdélyben. Hétfő hűvös hajnalán, miután könnyes búcsút vettünk szüleinktől, és örömmel konstatáltuk,hogy az elkövetkezendő 5 napban nem látjuk az iskolát, utunk visszavonhatatlanul is megkezdődött Erdélybe. A hihetetlenül sok óra buszozás, kényszermegállók és az idegenvezetőnk felvétele után megérkeztünk első megállónkhoz, Kolozsvárhoz, ahol jó turistákhoz híven a nem túl kellemes időjárás ellenére is körbecsodálkoztuk a látnivalókat és minden érdekes információt elraktároztunk magunkban. A Kolozsvári városlátogatás után folytattuk hosszú utunkat a szállás felé, ahol már a vacsorával várták érkezésünket. Maga a szállás felülmúlta az elképzeléseinket, igazi erdei-tábor hangulata volt a környező erdőségekkel és a kis patakkal a közvetlen közelében. Majd első éjszakánk után hivatalosan is megkezdődtek kalandjaink Erdély különlegesen egyedi világában. Voltunk hegyen, völgyön, mocsárban, fáradhatatlanul kitartottunk hidegben,esőben,sárban, jártunk gyönyörű vidékeken, mint például a Vargyas-szoros és barlangjai vagy a Szent Anna-tó; díszes templomokban, eltanultuk a kürtőskalács készítésének fortélyait, belekóstolhattunk a fazekasság művészetébe, és a székelyek történelmében is jártasak lehettünk. De azért a nap fénypontjának, – vagy ahogy idegenvezetőnk, Erik mondaná– diadémjának, mégis csak a vacsi utáni szabadidőnket tituláltuk. Persze a hosszú esténkről sem feledkeztem meg, mikor egyik bundás barátunkat érdekelte jóllétünk, ezért bekukkantott a szállásunkra. Nos, aznap nem aludtunk sokat
Kalandunkat egy közös tábortűzzel koronáztuk meg, és véglegesen lezártuk a mögöttünk álló hetet. Végül pénteken kimerülten, koszosan, de sok-sok emlékkel vonszoltuk be magunkat a buszba, és Magyarország felé vettük az irányt. 

Szabó Hanna, 7. B
 
Határtalan kirándulásunk Erdélyben
 
A régóta várt erdélyi kirándulásunk végre elérkezett. Már kora reggel izgatottan indultunk útnak, és alig vártuk, hogy megérkezzünk Erdély gyönyörű tájaira. Ahogy átléptük a határt, csodálatos hegyek tárultak elénk, amelyek monumentalitásukkal lenyűgöztek minket.
Első állomásunk Kolozsvár volt, ahol megnéztük a híres Mátyás király lovas szobrát és a Szent Mihály-templomot. Különleges érzés volt élőben látni azt, amiről korábban csak a történelemkönyvben olvastunk. Este elfoglaltuk a szállásunkat, megvacsoráztunk, és egyre jobban megismerkedtünk a hellyel.
Másnap Bögöz református templomát látogattunk meg, ahol érdekes előadást hallgattunk a templom freskóiról, kazettás mennyezetéről.Ezután a Vargyas-szoroshoz utaztunk. Az út ugyan hepehupás volt, de mire megérkeztünk, kisütött a nap. Hatalmas túrát tettünk az erdőben, több gyönyörű barlangot is felfedeztünk, és életünkben először láttunk közelről denevért. Ez a nap volt az egyik kedvencünk.
A harmadik napon a Szent Anna-tóhoz és a Mohos tőzegláphoz kirándultunk. Nagyon érdekes volt látni, hogy a természet milyen különleges dolgokat képes létrehozni. A hideg időben jól esett a tó partján vásárolt kürtőskalács, ami kellemesen felmelegített minket. Ezután Csíkszeredára mentünk, ahol megnéztük a Mikó-várat és egy figyelemfelkeltő, különleges múzeumi kiállítást. A csíksomlyói kegytemplom is gyönyörű volt, és nagy hatással volt ránk Mária kegyszobra.
A negyedik napon Korondra utaztunk, ahol kipróbálhattuk a kürtőskalács-készítést. Nagyon élveztük, hogy saját kezűleg készíthettük el ezt a finomságot. Rögtön fel is faltuk.
Ezután kerámiázhattunk, és megismerkedtünk a fazekasság különlegességeivel is. Délután megnéztük Tamási Áron sírját, majd Orbán Balázs emlékművét és a Mini Erdély Parkot.
Utolsó napunkon a Tordai-sóbányát látogattuk meg. A hatalmas föld alatti terek és a visszhangos részek mindannyiunkat lenyűgöztek.
Bár szomorúak voltunk, hogy véget ér a kirándulás, a hazafelé vezető út fantasztikus hangulatban telt.
Rengeteg élménnyel, új emlékekkel és büszkeséggel tértünk haza, hiszen megtapasztalhattuk Erdély szépségét és az ott élő magyarok szeretetét. Reméljük, hogy a jövőben még visszatérhetünk Erdélybe.
Berta Márton Csaba és Kanzler Viktória 7.d