Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda,
Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola,
Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Adószám: 18525845-2-08
OM: 030712
 
 
 
 
 
Iskolai étkeztetés
Határtalanul
Gyermekvédelem
Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával ismét támogassák Intézményünket.

 

Adószámunk:

A kedvezményezett neve:

Számlaszám:

A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:

A kedvezményezett technikai száma, neve:

Gyermekeik nevében is köszönjük figyelmességüket!
 

 
 
........................................................
  
Aporos alkotások

 

Aporos diákok alkotásai a városnak
A Győri Kommunális Szolgáltató Kft felkérésére, gipszkartonra festett nagyméretű képeket készítettünk.

Bővebben>>

 

 

 

A mesék birodalmában
A Kisalföld szerkesztősége megkereste iskolánkat, hogy egy meseíró pályázathoz illusztrációkat készítsünk...
Részletek>>
 

 

Énekkari CD
A 15 éves jubileum alkalmából jelent meg az iskola énekkarának második CD lemeze a Magyar Kultúra Kiadó gondozásában, Gloria in Excelsis Deo címmel. Részletek>>

 

 

 

 

Apor antológia
Jubileumi tanévünk alkalmából megjelent az új Apor antológia. Részletek>>
 

 

 

 

 

 

Ikon
Bukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható...
 

 

Pályázatok

 

TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229

Élményszerű tanulás, kultúra és tehetséggondozás>>

TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156

Számítógépes infrastruktúra bővítés>>

Apor Alapítvány KEOP - 4.2.0/A/09-2009-0007>>
 

Támop 3.4.3-08/2 pályázat
Iskolai tehetséggondozás
Részletek>>
 

Környezet és Energia Operatív Program
2009.6.1.0/A-2009-0050>>

Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>>

 

 
Aktualitások
2024.03.21.
Keresztút
   
2024.03.20.
Játékos versenyekkel ünnepeltük a Nemzetközi Pi-napot, a Matematika világnapját
Az elmúlt évek nagy sikereire építve idén már március 11-én elkezdődtek a -napi rendezvényeink, amelyhez örömünkre csatlakoztak alsós osztályok is! Minden évben újabb és újabb ötletekkel próbáljuk gazdagítani a programsorozatot...
2024.03.19.
7-8. ÉVFOLYAMOS TANULÓK 31. ORSZÁGOS TÖRTÉNELEM TANULMÁNYI VERSENYE
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központja az idei tanévben is megrendezte a háromfordulós (iskolai, vármegyei és országos) 7-8. évfolyamos tanulók számára kiírt 31...
Ideiglenes felvételi jegyzék
Tisztelt érdeklődők! Megjelent iskolánk ideiglenes felvételi jegyzéke.
Szeretettel várjuk leendő tanulóinkat!

Iskolánk története – 1990 - 1993

1990-1993

„Urunk, Istenünk! Megköszönjük Néked mindazok áldozatát és nagylelkűségét akik Boldog Vilmos püspök végakaratát teljesítve fáradságos munkával és hittel teli lélekkel felépítették nekünk ezt az iskolát. Mi lehetünk azok a kiváltságosok, akik már itt kezdhettük meg iskolai tanulmányainkat. Köszönjük felénk kiáradó gondviselő jóságodat és hálás szívvel ajánljuk fel Neked iskolánkat.
Urunk, ezt köszönjük meg, és felajánljuk Néked !”

Az Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont építését hármas szándék segítette elő. A Mária Iskolatestvérek rendje elhatározta, hogy Magyarországon, a győri egyházmegyében szerzetesi közösséget hoz létre, így 40 évi távollét után újból megveti lábát ebben az országban. Első csoportjuk 1990 őszén érkezett meg városunkba.
Ezt megelőzően, 1987 júniusában, a győri marcalváros területén felszentelték a Szentlélek templomot. Már ekkor sokan felkeresték Benkovich Ferenc atyát, a templom plébánosát iskolaépítési javaslatukkal. Ezt a tervet a Szentlélek egyházközség képviselőtestülete is támogatta, amely eredményeképpen 1990-ben létrejött az Apor Vilmos Iskola Alapítvány.
Ezzel párhuzamosan a város is iskola építését tervezte a város szélén, így Benkovich Ferenc egy leendő iskola terveiről tárgyalt az akkori városi tanáccsal. Az építkezéshez Győr városa rendelkezésre bocsátotta a telket, a közműveket, és vállalta 16 tanterem építési költségét is. A m eghirdetett pályázaton Czigány Tamás tervei kerültek elfogadásra.
1991 szeptemberében elkezdődött a huszonnégy tantermes iskolaépület alapozási munkája. Az iskolakomplexum 3 ütemben készült: Elsőként a tantermekkel az általános iskola, másodikban az aula és a tornaterem, a harmadikban pedig a kollégium.
Sok jószándékú ember áldozatos munkája árán kerül a több százezer tégla a helyére. Az iskolai rész fővállalkozó nélkül, házilagos kivitelezésben épült meg. 1991-ben az őszi munkálatokat a korai esőzések és a hideg állították meg.
1992 április 4-én került sor az alapkőletételre. Ekkor már álltak a tornacsarnok oszlopai és a falak egy része is. A nagy ünnepélyt személyével megtisztelte Dr. Pápai Lajos győri, Takács Nándor székesfehérvári püspök, Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát, Benito Arbués, a Mária Iskolatestvérek rendfőnökének általános helyettese, Pierre Brochand francia nagykövet, Andrásfalvy Bertalan művelődési és közoktatási miniszter, Keresztes K. Sándor környezetvédelmi miniszter, Bolza Ilona, az Apor Emlékbizottság elnöke, Kolozsvári Ernő győri polgármester, a papság és a város képviselői.
Az alapkőletételt követően elkezdődtek a tárgyalások az iskolai rész, a garzonszárny, a tornacsarnok, továbbá az aula, konyhai rész és az igazgatási blokk építéséről. A benyújtott pályázatok alapján 1992. május 13-án eldőlt, hogy a Vertikál-Mischek kapja a megbízást. A szerződében vállalták, hogy 1992 év végéig az épület tető alá kerül és 1993 június 30-ig meg lesz az átadás.
1992. augusztus 8-án este – a már fedett sportcsarnokban – a Szentlélek Egyházközség fiataljai jótékonysági előadást tartottak az Apor iskola javára. Michael Ende: Momo című darabját mutatták be, amelyet Szűcs István és Marek Tibor tanított be.
A helybéli társadalmi összefogás, az önkormányzat és az egyházközség közös munkájának eredményeképpen, a győri püspökség fenntartásában 1993 szeptember 1-én megkezdődhetett a tanítás az új iskolában.