Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda,
Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola,
Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Adószám: 18525845-2-08
OM: 030712
 
 
 
 
 
Iskolai étkeztetés
Határtalanul
Gyermekvédelem
Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával ismét támogassák Intézményünket.

 

Adószámunk:

A kedvezményezett neve:

Számlaszám:

A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:

A kedvezményezett technikai száma, neve:

Gyermekeik nevében is köszönjük figyelmességüket!
 

 
 
........................................................
  
Aporos alkotások

 

Aporos diákok alkotásai a városnak
A Győri Kommunális Szolgáltató Kft felkérésére, gipszkartonra festett nagyméretű képeket készítettünk.

Bővebben>>

 

 

 

A mesék birodalmában
A Kisalföld szerkesztősége megkereste iskolánkat, hogy egy meseíró pályázathoz illusztrációkat készítsünk...
Részletek>>
 

 

Énekkari CD
A 15 éves jubileum alkalmából jelent meg az iskola énekkarának második CD lemeze a Magyar Kultúra Kiadó gondozásában, Gloria in Excelsis Deo címmel. Részletek>>

 

 

 

 

Apor antológia
Jubileumi tanévünk alkalmából megjelent az új Apor antológia. Részletek>>
 

 

 

 

 

 

Ikon
Bukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható...
 

 

Pályázatok

 

TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229

Élményszerű tanulás, kultúra és tehetséggondozás>>

TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156

Számítógépes infrastruktúra bővítés>>

Apor Alapítvány KEOP - 4.2.0/A/09-2009-0007>>
 

Támop 3.4.3-08/2 pályázat
Iskolai tehetséggondozás
Részletek>>
 

Környezet és Energia Operatív Program
2009.6.1.0/A-2009-0050>>

Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>>

 

 
Aktualitások
2024.12.04.
Nagycsoportos óvodások látogatása az iskolában
Az első osztályos kisdiákokhoz 2024. december 4-én a második órában, óvodánk nagycsoportosai látogattak el. A lelkes első osztályosok megmutatták milyen nagy tudásra tettek szert az eltelt pár hónap alatt...
2024.12.04.
In memoriam Zsuzsa néni
Dr. Gacs Zoltánné, született: Domonkos Zsuzsanna az Apor Vilmos Római Katolikus Iskolaközpont alapító tagja, a Holenda Barnabás Regionális Matematika és Logika Verseny létrehozója és a versenybizottság elnöke, 2024...
2024.12.03.
KREATÍV KÓRUSNAPON AZ APOR KÓRUS
November 29.én, pénteken immár hagyományosan kreatív kórusnapon vett részt a Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban iskolánk énekkara, az Apor kórus. A programot az ELTE Ének - zene Tanszékének oktatója, Dr...

– AMO jubileumi kiállítás

Húsz év tizenhárom képben

Alkotónap az Apor Művészeti Iskolában

 

Nagy munkával telt az idei év ősze az Apor Iskolaközpont Alapfokú Művészetoktatási Iskolájában. Az intézmény alapításának húsz éves évfordulójára szerettük volna – művészetis diákok és tanárok együtt– méltó díszbe öltöztetni az aulát. Sok-sok jó ötlet és terv született, végül úgy döntöttünk, életnagyságú figurákat festünk, melyek mozdulataiban, karakterében, felületük kitöltésében magukba sűrítik az elmúlt húsz év iskolai életét,gazdag történéseit.


A feladat egy dolgos munkával töltött alkotónappal vette kezdetét október 3-án. A művészeti iskolába járó nagyobb gyerekek (a negyedik, ötödik, hatodik évfolyam és a továbbképző) a szaktanárokkal együtt az iskola kollégiumának aulájában kezdett hozzá a munkához. Az óriási fehér papírlapok hamar megteltek rajzokkal, színekkel. A figurák részletgazdag kidolgozása aztán a művészeti órákon folytatódott, hogy november 9-én, a jubileumi ünnepségen már teljes pompájukban kerülhessenek a helyükre.


A tizenhárom kompozíció tematikusan öleli fel az iskolában zajló sport- és zenei, képzőművészeti nevelést, az anyanyelvi és a természettudományos oktatást, a hitéletet, az egymás mellett élő különböző életkorú, különböző tagozatra járó gyerekek szabadidős lehetőségit, táncot, játékot, természetjárást.


Iskolánk keresztény szellemiségét tükrözi a két vándor figurája. A hátizsákos, túrabotra támaszkodó fiú és lány figuráját az őszi erdő lombjai töltik ki, de a falevelek között megjelenik a kereszt, és Szent Jakabra utalva a kagyló is. Nem egyszerű erdei turistákat látunk, hiszen a mi diákjaink a keresztény élet útján járnak, mely Jézus Krisztushoz vezet. Hasonló jelentéssel bír az imádkozó figura is. Körvonalait a fény színeivel töltötték meg a kis művészek, s a mindent látó szem, s az evangélista szimbólumok megfestésével a hit igazságára, az ima erejére hívják fel a figyelmet.


Hasonlóan tükrözi az iskola szellemiségét az épület részleteit körvonalaiban hordozó fiú alakja is, aki kezén tartja – mint a reneszánsz festmények donátor figurája – az épület makettjét. Az egymásra épülő téglák hálójából kirajzolódnak a jól ismert részletek, tornyok, épületszárnyak, s a kápolna gyönyörű belső tere. A donátor alakja mellé a szivárvány színeit hordozó, kezében ecsetet és palettát tartó lány került. Ő szimbolizálja a művészetet, mely nemcsak az épület díszeiben, szobrokon és üvegablakokon, de az ide járó gyerekek színes munkáin is megfigyelhető.


Az iskolaközpontban folyó színvonalas oktatást a természettudományokat jelképező, kezében körzőt tartó, körvonalai közt képleteket és geometrikus formákat felvonultató lányalak, és a színes betűkből felépített olvasó gyerekek párosával jelenítettük meg. Ez utóbbi képen a Himnusz kezdő sora és az egykori iskolájának üzenő Ady Endre verssora a humán tantárgyakat jelképezik.


Külön képet szenteltünk a zenének, utalva ezzel az iskolai kórus, az itteni tanórai és hangszeres zeneoktatás magas színvonalára. A kezében gitárt tartó nőalak körvonalait hangjegyekkel, violin kulccsal és hangszerek jellemző képével töltötték ki az alkotók.


Több képen is megjelenik az iskolai sportélet, a sportágak gazdag kínálata, kosárlabda, foci, tenisz.


Fontosnak éreztük megmutatni a különböző tagozatok segítő, szerető egymás mellett élését. Ezt fejezi ki a gimnazista lány alakja, aki két kicsi óvodást vezet kézen fogva. Alakjukat színes mesevilág, a szeretet és harmónia képei töltik ki. Hasonlóan kedves az óvodai és alsó tagozatos nevelést megidéző rollerező, kerékpározó gyermekek színes képe.


Különlegesen szép lett a ballagó sapkában, talárban, kezében bizonyítvánnyal ábrázolt lány alakja. A figura a hagyományosan gazdag diákéletet, tanulás és szabadidő hasznos, élményszerű, sokszínű eltöltésének lehetőségét fejezi ki.


Végezetül a magasba szökellő, egymás kezét megérintő két lány alakjáról szeretnék szólni. Lendületes, életteli figurák, egymást kiegészítő színharmóniák sokaságával kitöltve. Ők jelképezik a szeretet és a barátságot, azt a két érzést, amit gyerekek és tanárok egyaránt a legfontosabbnak érzünk Apor Iskolai életünkben.


Megtisztelő és különleges feladat volt a húsz éves jubileum alkalmából az iskoláról, iskoláért együtt rajzolni, festeni, nagy öröm a falakon viszontlátni a munkáinkat. Reméljük sikerült legalább akkora örömet okozni, a képeinket néző gyerekeknek és szülőknek, vendégeknek, mint amekkora számunkra az alkotás öröme volt .