Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda,
Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola,
Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Adószám: 18525845-2-08
OM: 030712
 
 
 
 
 
 
Iskolai étkeztetés
Határtalanul
Gyermekvédelem
Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az

 
Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítványt
9021 Győr, Káptaladomb 5/B
adószám: 19111421-1-08
bankszámlaszám: 11737007-20529396
 
A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:
A kedvezményezett technikai száma, neve:
0011 Magyar Katolikus Egyház
 
Továbbra is lehetőségük van az 1% felajánlásával az iskolát támogatni az alábbi módon is: 
 
Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány
Adószám: 19112958-1-08
Számlaszám:
10200249-33072856-00000000
 
Hálás szívvel köszönjük az iskola számlájára küldött támogatásukat is.
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
adószám: 18525845-2-08
bankszámlaszám: 10700031-70870941-51100005
 
 
........................................................
  
Aporos alkotások

 

Aporos diákok alkotásai a városnak
A Győri Kommunális Szolgáltató Kft felkérésére, gipszkartonra festett nagyméretű képeket készítettünk.

Bővebben>>

 

 

 

A mesék birodalmában
A Kisalföld szerkesztősége megkereste iskolánkat, hogy egy meseíró pályázathoz illusztrációkat készítsünk...
Részletek>>
 

 

Énekkari CD
A 15 éves jubileum alkalmából jelent meg az iskola énekkarának második CD lemeze a Magyar Kultúra Kiadó gondozásában, Gloria in Excelsis Deo címmel. Részletek>>

 

 

 

 

Apor antológia
Jubileumi tanévünk alkalmából megjelent az új Apor antológia. Részletek>>
 

 

 

 

 

 

Ikon
Bukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható...
 

 

Pályázatok

 

TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229

Élményszerű tanulás, kultúra és tehetséggondozás>>

TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156

Számítógépes infrastruktúra bővítés>>

Apor Alapítvány KEOP - 4.2.0/A/09-2009-0007>>
 

Támop 3.4.3-08/2 pályázat
Iskolai tehetséggondozás
Részletek>>
 

Környezet és Energia Operatív Program
2009.6.1.0/A-2009-0050>>

Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>>

 

 
Aktualitások
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
Az Apor Kórus a Zene Házában
Már alig vártuk, hogy eljöjjön az a júniusi nap, amikor együtt kirándulhatunk. Az időjárást megrendeltük, meg a vonatot is, mert kivételesen nem 60 perc késéssel indultunk el Győrből. Ragyogó napsüté...

Aktualitások

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »

2026.03.30. - Nagyböjti gyűjtés

„Bizony mondom nektek, amit a legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek.”
(Máté:25:40)
 
Az idei nagyböjtben a Szervita Nővérek a Fájdalmas Anya Szolgálói szerzetesrend által támogatott gyermekek és gyermekotthonok számára szerveztünk gyűjtést. A legkisebb tanulók kézműves eszközöket, a felső tagozatosok babaápolási termékeket és tartós élelmiszereket, a legnagyobb diákok tisztálkodószereket hoztak. Családjaink nagyon sok jó állapotú használt társasjátékot és ruhát is felajánlottak a rászoruló gyermekeknek. A pedagógiai asszisztensek gondosan dobozokba rakták, és a 11. B osztályos tanulók segítségével a nővérek elszállították. Iskolánk családjai önzetlenségükről tanúbizonyságot tettek, így az adományokkal örömet szerezhetünk sok fiatalnak. Hálás szívvel köszönjük a családoknak és a BrightHills Kft-nek a nagylelkű felajánlásokat!
 
Sántáné Kiss Rita
főigazgató - helyettes

2026.03.25. - Művészeti kirándulás Pannonhalmára

Ragyogó napsütéses délelőttöt töltöttünk Pannonhalmán a Főapátság épületében és az arborétumban. Az Alapfokú Művészeti Iskola A5-6. és Továbbképzős növendékei és a vizuális kultúra fakultációs diákok tanulmányi kirándulása jó hangulatban, sok új ismeret és művészeti ihletforrás megtapasztalásával valósult meg. A Főapátság épületeit, a Bazilika tereit, a Kincstárt és a gyönyörű klasszicista Könyvtárt szakszerű vezetéssel tekintettük meg. Nagyon érdekes volt találkozni történelmünk emlékeivel, a kora gótikus szentéllyel, Rudolf trónörökös özvegyének, Stefánia hercegnőnek a sírjával, a koronázási palást hiteles másolatával, a Kincstár ereklyéivel. Az apátsági épületek megismerése után a Gyógynövénykert és az Arborétum kincsei következtek. Nagy élmény volt a virágba boruló bokrok, újjáéledő természet látványa. Rengeteg élménnyel, különleges tudással gazdagodtunk, melyeket alkotó tevékenységeinkben tudunk majd hasznosítani.
 
Pintérné Gergics Ágnes szaktanár
 

2026.03.25. - Rendhagyó történelemóra

Március 23-án min den évben a lengyel - magyar történelmi múlt közösen megélt eseményeire, kapcsolódásaira emlékezünk. Iskolánk immár másodszor fogadta Szentes László rendezőt, forgatókönyvírót, publicistát, aki a II. világháború alatt Magyarországon menedékre találó lengyel fiatalok, de a hozzájuk kötödő családok sorsáról, személyes életéről is mesélt nekünk. A 12. évfolyam diákja hallgatták meg a képekkel, naplójegyzetekkel megörökített színes, ugyanakkor mélyen elgondolkodtató, többször szívszorító történeteket. Köszönjük, hogy előadásával megtisztelte iskolánk hallgatóságát, gyarapíthattuk tudásunkat, példáját kaptuk az igaz emberi segítségnyújtás megnyilvánulásának az embert próbáló időkben.
A 12. osztályok tanulói

2026.03.24. - APOR AMI NYÍLT NAP

 APOR AMI NYÍLT NAP
az Apor Óvoda nagycsoportosai számára
 
2026. március 10. napján (kedden) délelőtt láttuk vendégül művészeti foglalkozásra óvodásainkat, akik jövőre már az iskola falai között töltik mindennapjaikat. A több, mint 40 leendő kisiskolás Virág Lászlóné Zsuzsa nénivel készíthetett mozgatható szárnyú papírmadarat, Imrefi-Katyi Veronika tanárnő irányításával textil-pillangók születtek, nálam pedig megismerhették az agyagozás fortélyait, tojástartók formálódtak a szorgos kezek között. A jókedvű alkotódélelőtt alkalmával rendkívüli fegyelemmel, koncentrációval, igyekezettel és pontossággal dolgoztak a gyerekek.
 
Szeretettel várjuk a 2026/27-es tanévben leendő növendékeinket a művészeti iskolába!
 
AMI nyílt nap képek>>                    Boda Ildikó Apor AMI intézményegység-vezető

2026.03.23. - BARÁTSÁGBÓL FŐDÍJ – IRÁNY LENGYELORSZÁG!

Március 23. A lengyel-magyar barátság napja. Ennek keretében a Győri Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat fotópályázatot hirdetett „Kattints a barátságra” címmel. A pályázat célja az volt, hogy a diákok 2026-ban képeken keresztül mutassák meg, mit jelent számukra a barátság – különösen a lengyel-magyar kapcsolatok szellemiségében. Kreatív, személyes és közösségi élményeket bemutató fotókat vártak. A fődíj 500 000Ft-os támogatás egy lengyelországi osztálykirándulásra. Osztályommal, a 8.B osztállyal jelentkeztünk a pályázatra. A két ország barátságát szimbolizáló Bem-téri emlékműnél készült fotók nemcsak képek lettek, hanem közös élmény is: verőfényes napsütésben, sok nevetéssel együtt töltött idő, hogy még közelebb kerüljünk egymáshoz – és talán ez a legnagyobb nyereség.
Kattintottunk… és nyertünk! A díjat március 21-én rendezett ünnepségen vettük át. A koszorúzást követően a Városháza Dísztermében, ünnepi műsor keretében került sor a díjátadóra – igazán felemelő érzés volt számunkra. Büszkék vagyunk erre az eredményre, és izgatottan várjuk a közös lengyelországi utazást!
 
Szalontay Lukácsné
osztályfőnök

2026.03.23. - Elismerés

Kovácsovics László testnevelőnk elismerő oklevelet vehetett át. A Magyar Kézilabda szövetség Jenővári István díjjal jutalmazta nevelőedzői munkájáért. Iskolánk egykori tanulói meghatározó tagjai a felnőtt, férfi kézilabdavaválogatottnak. További kiemelkedő sportsikereket és sérülésmentes, hosszú karriert kívánunk az ikreknek! Laci bácsinak pedig sok szép hasonló pillanatot az életben.
 
A jelen válogatottjai egyszer az iskolánk padjaiban ültek, a jövő válogatottjai most is az Apor folyosóin járnak😉
 

2026.03.23. - Kórustalálkozó

 

2026.03.23. - SNI, BTMN tanulók számára rendezett házi szövegértési verseny

2026. márciusában alsó és felső tagozatos gyerekek számára házi versenyt szerveztünk. A feladatsorok egységesen a húsvéti ünnepkör köré épültek, de nehézségi szintjük a korosztályi sajátosságokhoz igazodtak. A megmérettetésben a tanulók olvasási készségükről, információ-visszakeresési képességükről és szövegértelmezési szintjükről adtak számot. Kiemelt célként szerepelt a tanulók motiválása és a sikerélmény biztosítása.
 
A legjobban teljesítő tanulók:
 
2. évfolyam:
Csete-Salamon Miklós 2.b
 
3. évfolyam:
Drága Szófia 3.a
Póczik Kálmán 3.b
 
4. évfolyam:
Csurgai Mihály István 4.a
Varga Zsófia 4.b
 
5. évfolyam:
Bányai Noémi Korina
Bedics Anna 5.b
Rogács Elizabet 5.b

6. évfolyam:
Beszprémy Levente 6.a
Kulcsár Benedek 6.a
 
7. évfolyam:
Madarász Márk 7.d
 
8. évfolyam:
Sudár Áron 8.c
 
 
Szeretettel gratulálunk a diákoknak!
 
Sarmon Judit és Sebők Réka Emőke
gyógypedagógusok
 

2026.03.23. - Barsi Ernő Vármegyei Népdaléneklési Minősítő Verseny

Az Oktatási Hivatal 2026. március 19-én rendezte meg a Barsi Ernő Vármegyei Népdaléneklési Minősítő Verseny területi fordulóját, a Győri Nádorvárosi Ének-zenei Általános Iskolában. A szólóének kategóriában Győr és Győr környéki iskolák népdalénekesei mérték össze tudásukat. Az 1-4. évfolyamon 37 énekes színvonalas produkcióját hallgatta meg és minősítette a zsűri. A szólóének kategóriában iskolánk tanulói kiváló eredményeket értek el:
 
Szűcs Natasa Csenge 3.c BRONZ minősítést,
Darók Mária 4.c ARANY minősítést,
Berényi Boldizsár 4.c KIEMELT ARANY minősítést nyert el.
 
A KIEMELT ARANY minősítéssel Berényi Boldizsár, március 27-én a megyei döntőben fogja képviselni a Győr és Győr környéki iskolákat.
Felkészítő tanár: Kovács Anna Zsuzsanna
 
Szeretettel gratulálunk a diákoknak és a felkészítő pedagógusnak!
 

2026.03.21. - Könyvtári est

 
Szeretettel várjuk iskolánk 5-7. évfolyamos diákjait!
 

2026.03.20. - ÖNMAGUNK TÜKRÉBEN – ÖNISMERETI TALÁLKOZÁS A TÜKÖRKÉPZÉSEN

Osztályunk március 10-13. között egy különleges és felejthetetlen programon vett részt Óbudaváron. A Tükörképzés négynapos önismereti programjának központi kérdése az volt: ki vagyok én a magam, a társaim és Isten tükrében?
A képzés során különféle interaktív gyakorlatokat végeztünk. Az önismereti és együttműködést fejlesztő feladatok révén mélyebben megismerhettük önmagunkat, erősíthettük közösségi készségeinket, valamint új lépéseket tehettünk Istenkapcsolatunk elmélyítése felé. Az inspiráló, vidám feladatok során megtapasztalhattuk, mennyire nélkülözhetetlen a bizalom, az elfogadás, a kapcsolódás, a nyitott kommunikáció egy támogató közösség kialakításához.
 
„Közelebb hozott minket ez a program. Én a Tükörképzést egy hegyként tudnám leírni, ahova együtt jutottunk fel, egymást segítve.”
„Az osztályunk egy másik arcát ismerhettük meg. A közös élmények mély nyomot hagytak bennünk, már nemcsak elfogadjuk egymást, de meg is tudjuk érteni a másikat.”
„Sokkal nyitottabb ember lettem, hogy tudom: az osztályban megbízhatok.”
„Különleges élmény volt. A suliban ezek a beszélgetések valószínűleg soha nem történtek volna meg.”
„Olyan dolgokban találtam a többiekkel megértést, amikben soha nem gondoltam volna. Noha mindenki más és más egyéniség, mégis minket valami összeköt.”
„Úgy gondolom, hogy toleránsabbak és empatikusabbak lettünk egymással szemben.”
„Nagyon tetszett, hogy az Istenhez való kapcsolódás eltért a megszokottól.”
„Én csak ajánlani tudom a többi osztálynak is, ha szeretnének egy jobb, összetartóbb és őszintébb osztályt. Nagyon hálás vagyok, hogy ezt a szuper élményt egy nagyon jó társaságban átélhettem.”
„Nagyon hálás vagyok, és talán lehet azt mondani, hogy újra megismertem az osztálytársaimat: kicsit másképp, kicsit mélyebben. Azóta úgy érzem, ha reggel bejövök az iskolába, akkor nem az osztálytársaimhoz, hanem a barátaimhoz jövök – ez nagyon jó érzés. És természetesen nagyon köszönjük Anita néninek és Ildikó néninek azt, hogy elkísértek minket és velük együtt is sokat nevettünk.”
 
Köszönettel tartozunk Horváthné Ikker Ildikó pótosztályfőnöknek, aki lelkesen kísérte el osztályunkat erre a lelki utazásra, valamint hálásan köszönjük a Tükörképzés tréner csapatának elhivatott munkáját, amellyel végig vezettek bennünket ezen a különleges önismereti úton.
 
10.A osztály
Batháné Bujáki Anita
 

2026.03.20. - Vidám matematika, Pi-nap iskolánkban

3 napos programsorozattal készültünk diákjainknak a Pi-nap, a matematika nemzetközi napja alkalmából. Számos korábbi, jól bevált verseny mellett újakkal is találkozhattak a gyerekek. Már hetekkel korábban felsős és gimnazista diákjaink szorgalmasan, nagy lelkesedéssel hajtogatták a tetraédereket, hogy minél nagyobb méretben el tudjuk készíteni a Sierpinski fraktál tetraédert, majd digitális kultúra órákon elkészítettük a Sierpinski háromszögeket kirajzoló programjainkat is. A programok között szerepelt plakátkészítés is a nevezetes számokról és számpárokról. Tanulóink nagy izgalommal vették kezükbe a bűvöskockát, hogy elsőként rakják ki. Sokan mérték össze tudásukat malomjátékban, Sudokuban és kahoot kvíz keretében, ahol játékos, beugratós kérdésekkel is találkozhattak a tanulók. A programok, vetélkedők nagyon jó hangulatban teltek, a diákok lelkesedése, győzni akarása mindvégig érezhető volt. Aki pedig úgy gondolta, hogy Einstein képében szeretne fotózkodni, megtehette, hiszen gimiseink, rajztanáraink segítségével elkészítették Einstein életnagyságú képét.
Vendégként érkezett hozzánk Sárdi Tibor, aki előadásában arról beszélt, hogyan van jelen az AI a pénzügyi szektorban, és milyen szerepet tölt be a mindennapi működésben.
Köszönjük, hogy részt vettetek a programokon, a győzteseknek külön gratulálunk!
Matematika munkaközösség
 
Pí-napi legek
Kvíz verseny
5. évf. Schlag Hanna Flóra - Molnár Zselyke – Papp Liza – Preisinger László 5.b
6. évf. Vámos Eliza – Horváth Odett 6.a
7. évf. Kónyi Zsófia – Harcsa Orsolya 7.B
8. évf. Budai János – Juránovics Kolos 8.B
 
Bűvöskocka kirakó verseny
Budai János 8.B
Ottófi Medárd 5.c
Dietzel Ábel 8.A

Malom verseny
5.évf. Schlag Hanna 5.b
6. évf. Jandó Mira 6.a
7.évf. Potyondi Zalán 7.d
8.évf. Dietzel Ábel 8.A
 
Sudoku verseny
5 – 6. évf.
Egyházi Eszter 6.c
Horváth Odett 6.a
Vámos Eliza 6.a
7 – 8. évf.
Szalay Adrienn 8.A
Kiss Bianka 8.d
Józsa Kata 7.c és Sipos Alíz 7.c
9-12. évf.
Sárai Borbála 9.B
Szakály Krisztián 10.B
Rábai Kata 11.C
 

2026.03.20. - ORSZÁGOS SIKEREK

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Sztorik a zsebben c. videófilm-készítési versenyén iskolánk diákjai két kategóriában is indultak. A téma a közösségi média kockázatai és veszélyei voltak. Az első szűrés után a zsűri 17 alkotásból választotta ki a díjazottakat.
 
Felső tagozatosaink ORSZÁGOS I. HELYEZÉST szereztek.
 
Gratulálunk, Czinege Áron (8.A), Nagy András (8.A), Németh Filoména Bíborka (8.A), Kiss Viktória (8.A), Köteles Luca (8.A), Renczes Lilla Nóra (8.A), Kozma Iringó Zsófia (8.B), Váradi Vendel (8.B).
Felkészítő tanár: Schindlerné Nagy Kinga
 
Gimnazistáink ORSZÁGOS 3. HELYEZÉST szereztek.
 
Gratulálunk, Anghelyi Csenge Mária (9.B), Bukta Levente (9.B), Auer Kevin (9.B), Kránitz Luca (9.B), Oláh Máté (9.B), Samu Botond (9.B), Sárai Borbála (9.B), Baranyai Emma (11.A), Sebestyén-Szelle Júlia (11.A)
Felkészítő tanár: Meizer Bence
 
Fogadják szeretettel az alkotásokat!
 
 
 

2026.03.19. - Szép eredmények a Cziráki Megyei Komplex Képzőművészeti Versenyen

A Cziráki Lajos Komplex Képzőművészeti Megyei Tanulmányi versenyt húsz éve rendezik meg, több mint egy évtizede kihirdetője és szervezője a Győri Tánc- és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium képzőművészeti tagozatának munkaközössége. A versenyben 1-13. évfolyamon osztályonként értékelik a beküldött pályaműveket. Nem egyszerűen egy rajzpályázat, a résztvevőknek saját tablót kell összeállítaniuk a megadott témára készült műveikből. Az idei verseny témája Lázár Ervin életműve volt.
A versenyre minden évben több, mint 400 pályamunka érkezik a vármegye iskoláiból. A zsűri, amelynek elnökei Borbély Károly egyetemi docens, mesteroktató, festőművész és Lázárné Verebes Ilona rajztanár, szaktanácsadó minden évben nehéz munkát végez a díjazottak kiválasztásakor.
Az Apor Művészeti Iskola diákjai idén is lelkesen készültek a megmérettetésre, nagy örömünkre, szép eredmények születtek:
 
SZALAY EMMA 2.B, A1.A művészeti osztály a 2. évfolyam versenyében III. helyezést ért el.
TAKÁCS LILI ANNA 4.A, A.3 művészeti osztály a 4. évfolyam versenyében Különdíjat kapott.
KISS FRUZSINA 10.C, T.9 művészeti osztály a középiskolás kategóriában I. helyezést ért el.
VASOK ANNA 10.B, T.9 művészeti osztály a középiskolás kategóriában II. helyezést ért el.
KUN RÉKA 10.B, T.9 művészeti osztály a középiskolás kategóriában III. helyezést ért el.
 
Szeretettel gratulálunk a díjazottaknak!
 
Pintérné Gergics Ágnes felkészítő tanár
 
 

2026.03.19. - Elismerés

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) a 2025/2026-os tanévben elismerő oklevéllel jutalmazta iskolánk két diákját, KEMECSEI KRISZTIÁNT (12.A) és STEINER BALÁZST (10.C) a stúdióban végzett elkötelezett munkájukért, az iskolai programokban való aktív közreműködésükért valamint a digitális tudatosság és médiaműveltség fejlesztése terén nyújtott kimagasló teljesítményükért.
Gratulálunk!

2026.03.18. - Ünnepi Sakkverseny

2026. március 14-én az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc tiszteletére került megrendezésre az Ünnepi Sakkverseny Héderváron. Iskolánkat 7 tanuló képviselte a megmérettetésen, ahol összesen 73 induló mérte össze tudását.
 
 
 
Eredményeink:
 
U08 fiú kategória 3. helyezést ért el Pátka Áron 1.a
U10 lány kategória 2. helyezést ért el Gaál Gabriella 2.b
U10 lány kategória 3. helyezést ért el Szabó Zorka 3.b
U10 fiú kategória 3. helyezést ért el Kovács Kristóf 3.a
U10 fiú kategória 6. helyezést ért el Pörneczi Máté 2.c
U14 lány kategória 1. helyezést ért el Bányai Korina Noémi 5.a
U14 fiú kategória 1. helyezést ért el Kovács Viktor 6.a
 
A gyerekek végig sportszerű küzdelemben a rendezvény szellemiségében érték el csodaszép eredményeiket.
 
Szeretettel gratulálunk a tanulóknak és Lamik János felkészítő sakkoktatónak!

2026.03.18. - Egyházmegyei Hittanverseny

Március 14-én került megrendezésre az Egyházmegyei Hittanverseny döntője a Prohászka Ottokár Katolikus Gimnáziumban, melynek idei témáját az Egyházi év adta. A gyerekek a feladatlapok kitöltése után megtekinthették a a Draskovits György győri püspök életét bemutató kiállítást. A program a résztvevő hittanosok közös szentmiséjével zárult a Székesegyházban. Iskolánkat két csapat is képviselte:
A 4. osztályosok Zarándok csapata (Mészáros Hanna Róza 4.a, Tamás Réka 4.a, Udvardi Huba 4.b) a 4. helyen, a 6. osztályosok Adventus Domini csapata (Papp Lilla 6.c, Szabó Emma 6.c, Tóth Zsófia 6.c) az 5. helyen végeztek. Gratulálunk a versenyzőknek!
Szalainé Csapó Rita és Csizmadia Gergelyné
hitoktatók
 

2026.03.17. - Zrínyi Ilona Matematikaverseny vármegyei eredményei

2026. március 12-én került megrendezésre a Zrínyi Ilona Matematikaverseny vármegyei eredményhirdetése. Ez a verseny nagy népszerűségnek örvend a matematikából tehetséges gyerekek körében annak ellenére, hogy a nagyrészt logikai feladatok komoly kihívás elé állítják a tanulókat. Az idei évben összesen 542 tanulót hívtak be a vármegyei fordulóra a 2 – 8. osztályos kategóriában. Közülük kerültek ki a legjobbak, akik részt vehettek a győri Széchenyi István Egyetemen szervezett ünnepélyes eredményhirdetésen. Iskolánk diákjai derekasan helyt álltak, és három tanítványunk részesülhetett jutalmazásban.
 
 
A 3. évfolyamosok kategóriájában Szuhay Barnabás 3.b osztályos tanuló 4. helyezéssel büszkélkedhet. Felkészítő tanító: Forrás Noémi.
A 4. évfolyamosok között Novák Márton 4.a osztályos tanuló 13. helyezést ért el. Kovács Márta tanítónő készítette fel.
A hetedikesek között Józsa Kata 7.c osztályos tanuló 12. helyezésének örülhetünk. Felkészítő tanára: Tóth Judit
 
Szeretettel gratulálunk a diákoknak és a felkészítő pedagógusoknak!
 

2026.03.17. - Nagyböjti elcsendesedés a gimnáziumban

Gimnazistáink nagyböjti lelkigyakorlatát az elmúlt péntekeken tartottuk meg, először a 11-12. majd a 9-10. évfolyamnak. Először kiscsoportos foglalkozások keretében a nagyböjt lényegét igyekeztünk feldolgozni a diákokkal. Szituációs játokokkal, beszélgetésekkel segítettük megfogalmazni tanulóinknak, hogy miről lenne jó lemondani és mi az, ami megerősít, előbbre visz a lelki úton. A 9-10. évfolyam tanulóinak ebben egy különleges „láthatatlan színházi” előadás is segített. A bekötött szemű diákokat a tékozló fiú történetének átélésében a modernizált változat felolvasását kísérő tapintásukra, szaglásukra és ízlelésükre ható ingerek erősítették. A lelkigyakorlat zárásaként rendhagyó keresztúton vettek részt tanulóink: a stációkat az egyes csoportoknak kellett megjeleníteni eleven szoborként.
 
Felső tagozat képek>>
Gimnázium képek>>

2026.03.15. - Iskolai megemlékezés 1848. március 15-ről

Péntek délelőtt iskolánk hagyományaihoz méltó módon emlékeztünk meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeiről. Az idei évben az irodalmi műsort a 9.C osztály adta elő. Komoly felkészüléssel aktívan vettünk részt a próbákon és büszkén készültünk erre a nemes napra. Az előadás során az 1848-as forradalom és szabadságharc eseményeit nagy átéléssel és tisztelettel adtuk tovább a diáktásainknak. A műsor nagy sikert aratott, és jól bemutatta a forradalomban és a szabadságharcban harcoló magyarok bátorságát és hazaszeretetét. Köszönjük Kulacsné Fekete Éva tanárnő és Klauz Balázs tanár úr felkészítő munkáját, és hogy méltó módon sikerült tisztelegnünk történelmi hőseink emléke előtt.
( Papp Gergő 9.C )
 
A megemlékezés iskolánk kórusának szereplésével kezdődött. Előadásukban népdalok és Bartók Béla Levél az otthoniakhoz című kórusműve csendült fel Iván Gabriella karnagy vezényletével. A szép énekek ünnepi hangulatot varázsoltak. A kórussal együtt nagy átéléssel énekeltük a Kossuth Lajos azt üzente kezdetű népdalt. A 9. C osztályos tanulók méltóságteljes szavalataikkal felidézték az 1848/49-es szabadságharc és forradalom kiemelkedő eseményeit. Megjelentek március 15-e jelképei és jelszavai, a műsort zenék és dalok tették még hangulatosabbá. A 4. évfolyamos és a 6. d osztályos kisdiákok látványos verbunkos tánca színesítette megemlékezést, melynek segítségével átélhettük a toborzás eseményét. Valamennyi szereplő az ünnephez méltó előadással segítette, hogy a szabadság, az összetartozás és a bátorság eszméit közösen átélhessük.
( Sánta Kincső 11. B )
 Március 15 képek>>

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »