Kedves Szülők!
Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az
|
|
|
|
|
|
|
|
IkonBukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható... |
|
TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229 |
|
TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156 |
|
Támop 3.4.3-08/2 pályázat |
|
Környezet és Energia Operatív Program |
|
Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>> |
Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei adventben is ellátogattunk Bécsbe a gimnáziumban németet tanuló diákjainkkal. A délelőtt folyamán megnéztük a Technikai Múzeumot, majd rövid sétát tettünk hangulatos belvárosban. A városnézést a Stepansdomban zártuk, majd szabad programot követően mindenki sétálhatott és vásárolhatott a karácsonyi vásáron. Szép élményekkel gazdagodva utaztunk haza az esti órákban.
Intézményünk Szülői Munkaközössége 2025.december 5-én tartotta "Mesevilág-Vásári Forgatag" elnevezésű Adventi délutánját. Végtelen boldogság töltötte el szívünket, mert aulánk a gyermekek nevetésétől volt hangos. Műsorunkat Főigazgató Asszony nyitotta meg és egy délutánra átadta az iskola "varázskulcsát" a családoknak. Kovácsovics Lotti és Milos egy kedves verset mondott el kis pajtásaiknak. Külön köszönjük a szüleiknek a segítséget! Ezt követően Sík Frida előadása következett kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A hangulatot igazán a Mikulás megérkezése fokozta. Segítői Julcsi és Liza manók nagy szeretettel segítették a Mikulást. Kérdések, jó válaszok, ajándék, fotók készültek a Mikulással. Nagyon hálásak vagyunk, hogy ellátogatott hozzánk! A levegőt a sütemények, tea, zsíroskenyér illata töltötte be. Igazi vásári forgatag, kreativ asztalok, mézeskalács díszítés, gyertyamártás várta a családokat. Az udvaron sült a finom meleg kürtőskalács.
Az alsó tagozatos kisdiákjaink a Zeneóra ifjúsági bérlet első előadásán vettek részt december 15-én. Az Anima Musicae Kamarazenekar magyar táncokkal ismertette meg tanulóinkat. Kiváló zeneszerzőink: Bartók Béla, Weiner Leó, Farkas Ferenc és Johannes Brahms műveiből hallottunk részleteket. A kamarazenekar művészeti vezetője: G. Horváth László bemutatta a vonóshangszereket, a legrégebbi hegedűt is megismerhettük, amely már 230 éves, de hangja érzelmekkel teli, finom hangszínű. Az Anima Musicae – a zene lelke – kamarazenekar, a fiatalok klasszikus zenei nevelését tekinti küldetésének. Köszönjük, hogy kisdiákjainknak bemutatták a Régi magyar táncok széles repertoárját.
Szombat délután gyűltek össze az 5-12. évfolyam tanulói adventi lelkinapra, a Szentlélek templomban. A rövid bevezető segített a diákokat elcsendesíteni és ráhangolni az együttlétre. Az oltár elé kihelyezett üvegben lévő zavaros víz végig kísérte délutánunkat a belső csend, valamint a lelki tisztulás jelképeként. A bevezető után Vlaj Márk atya előadása következett, aminek középpontjában a terhek lerakása, és a szív megnyitása volt. Márk atya arra buzdított minket: hagyjuk, hogy Jézus magával ragadjon. Utalt a sivatagi atyák életszentségére, akik a világ előtt őrülteknek tűntek, mert Krisztus logikájával gondolkodtak. Arra bíztatott minket is, hogy engedjük, hogy Jézus belesodorjon minket ebbe a szent „őrültségbe”.
Az e-Hód verseny a Bebras – Nemzetközi Informatikai és Gondolkodási Képesség Verseny magyarországi változata, melyben több mint 60 ország vesz részt világszerte. Célja, hogy játékos, gondolkodtató feladatokon keresztül fejlessze a diákok algoritmikus gondolkodását, logikai problémamegoldását és informatikai szemléletét. Online lebonyolítású, iskolai keretek között zajlik. A feladatok között vannak logikai rejtvények, algoritmikus gondolkodást igénylő problémák, mintafelismerés, modellezési, absztrakciós feladatok, adatszerkezetekkel kapcsolatos gondolkodási helyzetek.|
6. évfolyam
1. Németh András 6b
2. Horváth Odett Emma 6a
3. Vámos Eliza 6a
7.évfolyam
1. Szabó Hanna 7b
2. Csöndes István 7d
3. Jakab Ádám 7b
8. évfolyam
1. Köteles Luca 8a
2. Regner Réka 8b
3. Csaplár Zília 8c
|
9. évfolyam
1. Tóth Levente Gábor 9a
2. Rózsavölgyi Száva 9a
3. Sárai Borbála 9b
10. évfolyam
1. Pálffy Bence 10b
2. Hermán Milán 10b
3. Ponácz Krisztián 10a
11. évfolyam
1. Horváth-Fernandes Lara Réka 11b
2. Kaló Barnabás 11a
3. Haklik Máté János 11a
|
Az Apor Művészeti Iskola A5-6. és Továbbképzős növendékeivel, valamint a vizuális kultúra fakultációs diákokkal indultunk december 11-én, korán reggel Budapestre. Úticélunk a Szépművészeti Múzeum volt.
Pályaorientációs nap keretében Véghelyi Ildikó HR Igazgató meghívására és munkatárasa Takács-Ádámku Barbara vezetésével jártuk be a gyárat. Már az érkezésünk pillanatban látszott, hogy egy igazán különleges helyre csöppentünk. A gyár világszínvonalú, modern és rendezettségében, tisztaságban is kiemelkedő. Igazán lenyűgöző volt látni, milyen precizitással dolgoznak minden apró részleten és készítenek havonta 40 millió sztómazsákot. Mindenki számára érdekes és tanulságos volt, megismerni egy olyan területet, amiről keveset tudunk, mégis embermilliók életében óriási jelentősége van.
Az első osztályos kisdiákokhoz 2025. december 9-én a második órában, óvodánk nagycsoportosai érkeztek. A legkisebb diákok izgalommal készültek, hogy megmutassák mennyi mindent tanultak az eltelt pár hónap alatt. A tanító nénik bevezették a számok és betűk csodálatos világába az iskolába készülő kisgyermekeket. Az óvodások kipróbálhatták a digitális táblát, együtt énekeltek, mondókáztak az elsősökkel, bátrak és ügyesek voltak. A nagycsoportos gyermekek kismanót kaptak ajándékba a tanító néniktől. A vidám hangulatú óra gyorsan elrepült, de a kellemes emlékek biztosan megmaradtak. Szeretettel várjuk a nagycsoportos óvodásokat a következő tanév első osztályába!
A Diákönkormányzat szervezésében december 5-én délután egy nem mindennapi sporteseményre került sor. A benevezett 8 osztály részvételével a gimnazisták számára egy jó hangulatú focikupán vehettünk részt. "Vérre" menő, de sportszerű küzdelmek, hetes-rúgások jókedv, zene, zsíroskenyér és tea... azt hiszem mindent leírtam. A gólkirály Muzslai Dániel 11.A osztályos focista lett, a csapatok sorrendje pedig: 1. helyezett: 10.B, 2. helyezett: 12.B, 3. helyezett: 12.A, 4. helyezett: 11.A.
2025. 11. 28-án Budapesten zajlott le az Országos Ökocímke Verseny döntője a Hotel Vision konferenciatermében. A versenyen 43 csapat indult. A döntőbe a legjobb 10 középiskolás csapat mérte össze tudását az ökocímkék világában. A versenyen Dr. Raisz Anikó államtitkár asszony (Energiaügyi Minisztérium), Szanka Gábor vezérigazgató úr (Hungaromet Nonprofit Zrt.), informatív és buzdító beszédeikkel és kedves jelenlétükkel emelték rendezvény fényét. A vidám, jó hangulatú döntőről Juhász-Jakab Rita és Huszár Domonkos műsorvezetők gondoskodtak. A 3 fős csapatok a fenntartható divat témájában versenyeztek. A diákok részletesen bemutatták a fenntartható divattal kapcsolatban az iskolájuk öltözési szokásait, és megosztották ismereteiket a fenntarthatóság fontosságáról. Az Aporos lányok az iskolánknak az öltözési szokásait dolgozták fel: videókban, ppt-ben, esszében. A döntőben plakátot készítettek, és bemutatták a fenntartható hétköznapi és ünnepi divatot. Az Aporos Zöld Lányok csapatának tagjai: Lautner Tünde 11. A, Horváth-Fernandes Lara Réka 11. B, Sánta Kincső 11.B osztályos tanulók, az előkelő 8. helyezést érték el az országos döntőben. Felkészítő tanár: Fekete László volt.
Az Apor Akadémia programsorozat első alkalmával dr. Baracsi Katalin internetjogász volt iskolánk vendége. Minden résztvevő épülhetett a neves előadó iránymutatásaiból, hiszen elhangzott a családok számára a digitális szerződéskötés jelentősége, bevezetése, a digitális diéta, digitális detox, digitális rendrakás fogalmának tisztázása is. Aki pedig segítségre szorul, hívja a rendőrséget, az Internet hotline vagy a Kék vonalat! Januárban ismét lesz Apor Akadémia, ekkor a vitaminok szerepe és a tanulás összefüggéseiről fog beszélni dr. Bognár-Beleni Andrea természetgyógyász.
Iskolánk alsó tagozatos tanulói december 6-án közös adventi áhítatra és gyertyagyújtásra érkeztek a Szentlélek-templomba, hogy kis szíveiket felkészítsék az Üdvözítő születésére. A 2.a osztályosok Szalainé Csapó Rita hitoktatóval advent üzenetére világították rá figyelmünket: „Mibennük kell, hogy megszülessék az Úr Jézus!”, majd egy mesét adtak elő a szeretetről. A Kisgyertya fénye című történetet olyan valósághűen mutatták be a kisgyermekek, hogy a mi szívünket is átjárta a szeretet. A mesét követően minden kisdiák a saját kis gyertyáját helyezte el a jelképes adventi gyertya körül. Csodálatos fényesség töltötte be a templomot, átéreztük a szeretet és a fény csodáját.
Mikulás napján 104 főnyi, fegyelmezett diák–szülő–tanár alakulat indult bevetésre Riegersburgban, a Zotter csokigyár ellen. A küldetés: megtalálni és megkóstolni mindent, ami barna, édes, folyik, roppan, töltött, vagy csak ránézésre is csoki lehet.
December 5-én reggel örömteli várakozással érkeztek a gyermekek az iskolába. A csengő hangja is ünnepi dallammal fogadta a diákokat. Szent Miklós püspök követe, a jóságos Mikulás az alsó tagozatos gyermekekhez is megérkezett. Minden osztályterembe belátogatott. Megdicsérte a szorgalmasan és jól tanuló kisdiákokat, jótanácsokkal buzdította a kevésbé lelkeseket. A Mikulás segítője a kis Manó, édességgel ajándékozta meg a gyermekeket, akik szép énekekkel köszönték meg a látogatást.