Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda,
Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola,
Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Adószám: 18525845-2-08
OM: 030712
 
 
 
 
 
 
Iskolai étkeztetés
Határtalanul
Gyermekvédelem
Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az

 
Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítványt
9021 Győr, Káptaladomb 5/B
adószám: 19111421-1-08
bankszámlaszám: 11737007-20529396
 
A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:
A kedvezményezett technikai száma, neve:
0011 Magyar Katolikus Egyház
 
Továbbra is lehetőségük van az 1% felajánlásával az iskolát támogatni az alábbi módon is: 
 
Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány
Adószám: 19112958-1-08
Számlaszám:
10200249-33072856-00000000
 
Hálás szívvel köszönjük az iskola számlájára küldött támogatásukat is.
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
adószám: 18525845-2-08
bankszámlaszám: 10700031-70870941-51100005
 
 
........................................................
  
Aporos alkotások

 

Aporos diákok alkotásai a városnak
A Győri Kommunális Szolgáltató Kft felkérésére, gipszkartonra festett nagyméretű képeket készítettünk.

Bővebben>>

 

 

 

A mesék birodalmában
A Kisalföld szerkesztősége megkereste iskolánkat, hogy egy meseíró pályázathoz illusztrációkat készítsünk...
Részletek>>
 

 

Énekkari CD
A 15 éves jubileum alkalmából jelent meg az iskola énekkarának második CD lemeze a Magyar Kultúra Kiadó gondozásában, Gloria in Excelsis Deo címmel. Részletek>>

 

 

 

 

Apor antológia
Jubileumi tanévünk alkalmából megjelent az új Apor antológia. Részletek>>
 

 

 

 

 

 

Ikon
Bukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható...
 

 

Pályázatok

 

TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229

Élményszerű tanulás, kultúra és tehetséggondozás>>

TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156

Számítógépes infrastruktúra bővítés>>

Apor Alapítvány KEOP - 4.2.0/A/09-2009-0007>>
 

Támop 3.4.3-08/2 pályázat
Iskolai tehetséggondozás
Részletek>>
 

Környezet és Energia Operatív Program
2009.6.1.0/A-2009-0050>>

Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>>

 

 
Aktualitások
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
Az Apor Kórus a Zene Házában
Már alig vártuk, hogy eljöjjön az a júniusi nap, amikor együtt kirándulhatunk. Az időjárást megrendeltük, meg a vonatot is, mert kivételesen nem 60 perc késéssel indultunk el Győrből. Ragyogó napsüté...

Aktualitások

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »

2025.12.16. - Sportsiker

Veszprémben vívták az V-VI. korcsoportos fiaink a diákolimpia országos elődöntőjét. A budapesti Szent Benedek Gimnáziumtól szoros csatában sajnos kikaptunk. A bronzmérkőzést azonban sikerrel abszolválták a fiúk a Tatabánya ellen. Az idei évben nem sikerült az ország legjobb 8 csapatába verekednünk magunkat, de az elődöntőn elért bronzérem is megsüvegelendő!
Gratulálunk és sok sikert a homokon💪
Kovácsovics László

2025.12.16. - Adventi kirándulás Bécsbe

Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei adventben is ellátogattunk Bécsbe a gimnáziumban németet tanuló diákjainkkal. A délelőtt folyamán megnéztük a Technikai Múzeumot, majd rövid sétát tettünk hangulatos belvárosban. A városnézést a Stepansdomban zártuk, majd szabad programot követően mindenki sétálhatott és vásárolhatott a karácsonyi vásáron. Szép élményekkel gazdagodva utaztunk haza az esti órákban.
 
 
Rózsavölgyiné Nagy Orsolya, Sárvári Beáta, Némethné Gábor Krisztina, Ézsöl Krisztián atya
 

2025.12.15. - Adventi kézműves családi délután

Intézményünk Szülői Munkaközössége 2025.december 5-én tartotta "Mesevilág-Vásári Forgatag" elnevezésű Adventi délutánját. Végtelen boldogság töltötte el szívünket, mert aulánk a gyermekek nevetésétől volt hangos. Műsorunkat Főigazgató Asszony nyitotta meg és egy délutánra átadta az iskola "varázskulcsát" a családoknak. Kovácsovics Lotti és Milos egy kedves verset mondott el kis pajtásaiknak. Külön köszönjük a szüleiknek a segítséget! Ezt követően Sík Frida előadása következett kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A hangulatot igazán a Mikulás megérkezése fokozta. Segítői Julcsi és Liza manók nagy szeretettel segítették a Mikulást. Kérdések, jó válaszok, ajándék, fotók készültek a Mikulással. Nagyon hálásak vagyunk, hogy ellátogatott hozzánk! A levegőt a sütemények, tea, zsíroskenyér illata töltötte be. Igazi vásári forgatag, kreativ asztalok, mézeskalács díszítés, gyertyamártás várta a családokat. Az udvaron sült a finom meleg kürtőskalács.
A Művészeti Iskola, a Szervita nővérek, az óvoda és iskola asztalainál szebbnél szebb ajándékok készültek. A lelkes családok nemez gömböket, dobozházikókat, manókat és gyöngy fenyődíszeket készíthettek. Az AMI asztalánál a foglalkozásvezető pedagógusok: Imrefi-Katyi Veronika és Boda Ildikó. Segítő növendékeink: Sánta Kincső, Jámbor Tímea, Molnár-Mahboubi Amira, Németh Filoména, Kiss Fruzsina, Kun Réka. A vásári asztaloknál gyönyörű kézzel készített vásári portékákból választhattak a szülők. Boldogsággal a szívünkben zártuk Adventi délutánunkat.
Köszönjük Főigazgató Asszony támogatását! Somfai Elemér tanár úrnak, Gaál Barnabás tanár úrnak, Váginé Kónya Szilvia tanítónőnek, a Napközis tanító néniknek, a Könyvtár (Judit néni, Ági néni, Orsi néni), a Konyha Dolgozóinak, a Gazdasági Iroda dolgozóinak(Dóri és Barbi), a Porta dolgozóinak. Szervita Nővéreknek, a Művészeti Iskolának, iskolai, ovis segítőknek. A vásározóknak és a Ceres Zrt.-nek a támogatást!
 
 
Szép, meghitt Adventi készülődést💫!
Szeretettel,
SzM Vezetőség

2025.12.15. - Filharmónia koncert

Az alsó tagozatos kisdiákjaink a Zeneóra ifjúsági bérlet első előadásán vettek részt december 15-én. Az Anima Musicae Kamarazenekar magyar táncokkal ismertette meg tanulóinkat. Kiváló zeneszerzőink: Bartók Béla, Weiner Leó, Farkas Ferenc és Johannes Brahms műveiből hallottunk részleteket. A kamarazenekar művészeti vezetője: G. Horváth László bemutatta a vonóshangszereket, a legrégebbi hegedűt is megismerhettük, amely már 230 éves, de hangja érzelmekkel teli, finom hangszínű. Az Anima Musicae – a zene lelke – kamarazenekar, a fiatalok klasszikus zenei nevelését tekinti küldetésének. Köszönjük, hogy kisdiákjainknak bemutatták a Régi magyar táncok széles repertoárját.
 
Sántáné Kiss Rita
főigazgató - helyettes
 

2025.12.15. - Adventi lelkinap iskolánkban

 
„Várj és ne félj, az Úr jön már! Várj és ne félj, hű szívvel várj!”
 
Szombat délután gyűltek össze az 5-12. évfolyam tanulói adventi lelkinapra, a Szentlélek templomban. A rövid bevezető segített a diákokat elcsendesíteni és ráhangolni az együttlétre. Az oltár elé kihelyezett üvegben lévő zavaros víz végig kísérte délutánunkat a belső csend, valamint a lelki tisztulás jelképeként. A bevezető után Vlaj Márk atya előadása következett, aminek középpontjában a terhek lerakása, és a szív megnyitása volt. Márk atya arra buzdított minket: hagyjuk, hogy Jézus magával ragadjon. Utalt a sivatagi atyák életszentségére, akik a világ előtt őrülteknek tűntek, mert Krisztus logikájával gondolkodtak. Arra bíztatott minket is, hogy engedjük, hogy Jézus belesodorjon minket ebbe a szent „őrültségbe”.
 
Az előadást egy rövid jelenet követte, amely egy váratlan áramszünet okozta sötétséget idézett meg. A jelenet végén a diákok telefonjaik kis fényeivel világították be a templomot, jelezve, hogy sok apró fény együtt utat tud mutatni a sötétségben is. A lelki délután Taizé-imaórával folytatódott. A templomban ekkor már csak a mécsesek lángja világított, segítve az elcsendesedést, az énekekre és az elmélkedésekre való figyelést. Végül újra elővettük az üvegben lévő vizet, és láthattuk, hogy az idő és a nyugalom hatására szinte teljesen átlátszóvá vált. Délutánunk szentmisével zárult, amelyen meggyújtottuk az adventi koszorú harmadik gyertyáját. A mise után Lassu Luca, a komáromi cserkészek képviseletében, átadta Reisner Ferenc plébános atyának, iskolánk püspöki biztosának, a betlehemi békelángot, amely a béke, az összetartozás és a remény üzenetét viszi az egész világba.
 
Pasztorális csoport
 

2025.12.11. - E-hód verseny

Az e-Hód verseny a Bebras – Nemzetközi Informatikai és Gondolkodási Képesség Verseny magyarországi változata, melyben több mint 60 ország vesz részt világszerte. Célja, hogy játékos, gondolkodtató feladatokon keresztül fejlessze a diákok algoritmikus gondolkodását, logikai problémamegoldását és informatikai szemléletét. Online lebonyolítású, iskolai keretek között zajlik. A feladatok között vannak logikai rejtvények, algoritmikus gondolkodást igénylő problémák, mintafelismerés, modellezési, absztrakciós feladatok, adatszerkezetekkel kapcsolatos gondolkodási helyzetek.
Az iskolai versenyen legjobb eredményeket elért tanulóink:
 
6. évfolyam
1. Németh András 6b
2. Horváth Odett Emma 6a
3. Vámos Eliza 6a
 
 
7.évfolyam
1. Szabó Hanna 7b
2. Csöndes István 7d
3. Jakab Ádám 7b

 
8. évfolyam
1. Köteles Luca 8a
2. Regner Réka 8b
3. Csaplár Zília 8c
9. évfolyam
1. Tóth Levente Gábor 9a
2. Rózsavölgyi Száva 9a
3. Sárai Borbála 9b
 
 
10. évfolyam
1. Pálffy Bence 10b
2. Hermán Milán 10b
3. Ponácz Krisztián 10a
 
 
11. évfolyam
1. Horváth-Fernandes Lara Réka 11b
2. Kaló Barnabás 11a
3. Haklik Máté János 11a
 
 
 
 
 
 

2025.12.11. - Szépművészetis kalandozások

Az Apor Művészeti Iskola A5-6. és Továbbképzős növendékeivel, valamint a vizuális kultúra fakultációs diákokkal indultunk december 11-én, korán reggel Budapestre. Úticélunk a Szépművészeti Múzeum volt.
A Múzeumban tárlatvezetéssel tekintettük meg „Az öröklét őrei – Az első kínai császár agyagkatonái” című időszaki tárlatot. A több mint egy évezredet átfogó kiállítás középpontjában a világ leghíresebb régészeti leleteinek egyike, a kínai terrakotta hadsereg és az első kínai császár kora áll. Kína első császára, akit Csin Si Huang-tiként ismer a történetírás tizenhárom évesen, a Kr. e. 3. század derekán került az egymással hadakozó hét kínai királyság egyikének trónjára, hogy hódításai révén néhány évtized múlva már egy hatalmas birodalom felett uralkodjék. Birodalma a Csin-dinasztia kora Kína egyesítését, megerősödését és felemelkedését jelentette. A Kr. e. 210-ben elhunyt uralkodót városnyi méretű sírkertjében temették el, amelynek építésén 33 éven át többszázezer ember dolgozott. A sírkomplexum számos sírt foglal magába, melyek központi részébe a Kínai Birodalom kicsinyített mását is felépítették. A császársír központi része máig feltáratlan, de a sírkertben számos sírt kiástak már a kínai régészek az elmúlt 50 évben. Ezek legismertebbje a Kína első császárának sírját őrző, életnagyságú terrakotta katonákat felvonultató hadserege, melynek figuráira 1974-ben találtak rá a környéken kutat ásó földművesek.
Izgalmas volt találkozni a közel háromezer éves életnagyságú figurákkal, s a kor fontos szertartási tárgyaival és jelképeivel.
A kínai kiállítás után még kalandozhattunk a Múzeum állandó kiállításaiban. Bepillantottunk az egyiptomi, a klasszikus görög-római és a reneszánsz és barokk kiállításokba is.
Hazafelé indulva a városligeti karácsonyi vásárba is tettünk egy rövid kitérőt, majd fáradtan, de élményekkel, tudással gazdagodva indultunk haza.
Értékes, különleges nap volt, melynek során közelebb kerültünk egymáshoz, az egyetemes kultúrtörténethez, s leginkább az ókori Kína varázslatos világához.
 
 
Imrefi-Katyi Veronika és Pintérné Gergics Ágnes szaktanárok
 

2025.12.11. - A 8.B OSZTÁLY FANTASZTIKUS GYÁRLÁTOGATÁSA A TATABÁNYAI COLOPLASTNÁL

Pályaorientációs nap keretében Véghelyi Ildikó HR Igazgató meghívására és munkatárasa Takács-Ádámku Barbara vezetésével jártuk be a gyárat. Már az érkezésünk pillanatban látszott, hogy egy igazán különleges helyre csöppentünk. A gyár világszínvonalú, modern és rendezettségében, tisztaságban is kiemelkedő. Igazán lenyűgöző volt látni, milyen precizitással dolgoznak minden apró részleten és készítenek havonta 40 millió sztómazsákot. Mindenki számára érdekes és tanulságos volt, megismerni egy olyan területet, amiről keveset tudunk, mégis embermilliók életében óriási jelentősége van.
Jó érzés volt látni, hogy a rohanó világunkban még van olyan hely, ahol a pozitív kisugárzás szinte tapintható: az optimista szemlélet, a kedvesség, a nyitottság és a valódi odafigyelés az emberekre. A Coloplast igazi példaértékű vállalat, ahol a technológia, a felelősség és az emberközpontúság tényleg kéz a kézben jár, ahol elkötelezettek fenntarthatóság, a környezettudatosság iránt is.
A gyerekek kíváncsian figyeltek, lelkesen kérdeztek, a végén játékos feladatokat is kaptak. Többen megjegyezték, hogy szívesen dolgoznának egyszer egy ilyen helyen. Ennél jobb visszajelzés talán nem is kell! Nagyon köszönjük a meghívást és a kedves fogadtatást. Maradandó élménnyel gazdagodtunk.
Szalontay Lukácsné
osztályfőnök
 

2025.12.10. - Vers és prózamondó verseny

Az idei advent kezdetén került sor a Generációk Művelődési Háza szervezésében a POROND ÖSSZMŰVÉSZETI FESZTIVÁL VERS- ÉS PRÓZAMONDÁS kategóriájának VERSENYÉRE, melyen győri és Győr környéki diákok mérték össze tudásukat. Az általános iskolás korosztály részére meghirdetett tehetségkutatón külön szerepeltek az alsó és felső tagozatos versenyzők.
Alsó tagozaton sok tehetséges, irodalomkedvelő gyermek előadását hallhattuk, akik klasszikus és kortárs szerzők műveit szavalták, illetve magyar népmesékkel szórakoztatták a közönséget. A képzeletbeli dobogó legfelső fokára Takács Lili Anna, iskolánk 4. a osztályos tanulója léphetett fel.
Szeretettel gratulálunk! Kovács Márta tanítónő
 

2025.12.09. - Apor óvodások látogatása az iskolában

Az első osztályos kisdiákokhoz 2025. december 9-én a második órában, óvodánk nagycsoportosai érkeztek. A legkisebb diákok izgalommal készültek, hogy megmutassák mennyi mindent tanultak az eltelt pár hónap alatt. A tanító nénik bevezették a számok és betűk csodálatos világába az iskolába készülő kisgyermekeket. Az óvodások kipróbálhatták a digitális táblát, együtt énekeltek, mondókáztak az elsősökkel, bátrak és ügyesek voltak. A nagycsoportos gyermekek kismanót kaptak ajándékba a tanító néniktől. A vidám hangulatú óra gyorsan elrepült, de a kellemes emlékek biztosan megmaradtak. Szeretettel várjuk a nagycsoportos óvodásokat a következő tanév első osztályába!
 
Sántáné Kiss Rita
főigazgató - helyettes
 

2025.12.09. - Versmondó verseny

A győri Generációk Művelődési Házában megrendezett
 
POROND ÖSSZMŰVÉSZETI FESZTIVÁL
 
versmondó versenyén idén is erős mezőny gyűlt össze, ahol a fiatal tehetségek emlékezetes produkciókkal léptek színpadra.
 
Tolnai-Szabó Noel 6.d osztályos tanuló magabiztos előadásával nagy sikert aratott, míg
 
Tóth Bercel Baján 6.b osztályos diákunk kifinomult versértelmezésével nyűgözte le a zsűrit.
 
Tolnai Szabó Noel 1. helyezést ért el.
 
Gratulálunk diákjainknak!
 
Doros Zsuzsanna és Némethné Virág Eszter magyartanárok

2025.12.09. - Adventi gyűjtés

„Az ajándékozás titka nem a csomag értékében, hanem a szív szeretetében rejlik.”
 
Az idei adventi angyalbatyu gyűjtés során iskolánk közössége ismét megmutatta, milyen erő rejlik az összefogásban és a szeretetben. Összesen 207 csomag gyűlt össze, amelyeket az Egyházmegyei Karitász juttat el a kárpátaljai gyerekekhez, hogy karácsonyukba fényt, reményt és örömet vigyünk. Hálás szívvel köszönjük a gyerekek és szülők nagylelkű támogatását – közösen idén is sok kisgyermek ünnepét tehetjük szebbé.
 
Angyalbatyu képek>>
 
Pasztorális csoport

2025.12.09. - Adventi focikupa

A Diákönkormányzat szervezésében december 5-én délután egy nem mindennapi sporteseményre került sor. A benevezett 8 osztály részvételével a gimnazisták számára egy jó hangulatú focikupán vehettünk részt. "Vérre" menő, de sportszerű küzdelmek, hetes-rúgások jókedv, zene, zsíroskenyér és tea... azt hiszem mindent leírtam. A gólkirály Muzslai Dániel 11.A osztályos focista lett, a csapatok sorrendje pedig: 1. helyezett: 10.B, 2. helyezett: 12.B, 3. helyezett: 12.A, 4. helyezett: 11.A. 
Köszönjük a Szülői munkaközösség, az Apor- konyha és az MLSZ támogatását! Egészségünkre!
 
Adventi foci képek>>
Gaál Barnabás 

2025.12.08. - Keresd a jelet! Ökocímke középiskolai csapatverseny

2025. 11. 28-án Budapesten zajlott le az Országos Ökocímke Verseny döntője a Hotel Vision konferenciatermében. A versenyen 43 csapat indult. A döntőbe a legjobb 10 középiskolás csapat mérte össze tudását az ökocímkék világában. A versenyen Dr. Raisz Anikó államtitkár asszony (Energiaügyi Minisztérium), Szanka Gábor vezérigazgató úr (Hungaromet Nonprofit Zrt.), informatív és buzdító beszédeikkel és kedves jelenlétükkel emelték rendezvény fényét. A vidám, jó hangulatú döntőről Juhász-Jakab Rita és Huszár Domonkos műsorvezetők gondoskodtak. A 3 fős csapatok a fenntartható divat témájában versenyeztek. A diákok részletesen bemutatták a fenntartható divattal kapcsolatban az iskolájuk öltözési szokásait, és megosztották ismereteiket a fenntarthatóság fontosságáról. Az Aporos lányok az iskolánknak az öltözési szokásait dolgozták fel: videókban, ppt-ben, esszében. A döntőben plakátot készítettek, és bemutatták a fenntartható hétköznapi és ünnepi divatot. Az Aporos Zöld Lányok csapatának tagjai: Lautner Tünde 11. A, Horváth-Fernandes Lara Réka 11. B, Sánta Kincső 11.B osztályos tanulók, az előkelő 8. helyezést érték el az országos döntőben. Felkészítő tanár: Fekete László volt.
Gratulálok diákjaimnak a sikeres szereplésért! Köszönöm, hogy fontosnak tartják környezetünk jövőjét és a cselekvő szemléletet, amit bizonyítottak a versenyen való részvétellel.
 
Keresd a jelet! képek>>
Fekete László
felkészítő tanár
 

2025.12.08. - Adventi móka az Aporosokkal!

2025. december 5-én, pénteken az Apor Vilmos Katolikus Iskola diákjai ismét bebizonyították, hogy náluk vidámabban senki sem készül az ünnepekre! ✨
Az angol munkaközösség szervezésében idén is megrendeztük az Ugly Sweater Advent Challenge programot a Cyberjumpban, az ETO Parkban — és hát… elképesztő volt!
10 lelkes csapat vetette bele magát az adventi kihívások sorába:
🎄 izgalmas Kahoot
🎄 karácsonyi képeslapkészítés
🎄 lufivadászat
🎄 karácsonyi zenefelismerés
…és persze a kihagyhatatlan csúnya pulcsik!
 
A Mikulás sem feledkezett meg rólunk: szuper ajándékokat kaptak az első három helyezett csapat tagjai! A nap végén pedig jöhetett a megérdemelt jutalom: egy óra önfeledt ugrálás, ami után mindenki garantáltan karácsonyi hangulatban ment haza. Külön köszönet Nagyné Erdei Zsuzsanna és Taba Viola tanárnőknek a szervezésért, az iskolavezetésnek a lehetőségért, valamint a szülői munkaközösségnek a nagylelkű szponzorálásért!
Ez az advent is felejthetetlenül indult!
 
Xmas party képek>>
 

2025.12.08. - Apor Akadémia

Az Apor Akadémia programsorozat első alkalmával dr. Baracsi Katalin internetjogász volt iskolánk vendége. Minden résztvevő épülhetett a neves előadó iránymutatásaiból, hiszen elhangzott a családok számára a digitális szerződéskötés jelentősége, bevezetése, a digitális diéta, digitális detox, digitális rendrakás fogalmának tisztázása is. Aki pedig segítségre szorul, hívja a rendőrséget, az Internet hotline vagy a Kék vonalat! Januárban ismét lesz Apor Akadémia, ekkor a vitaminok szerepe és a tanulás összefüggéseiről fog beszélni dr. Bognár-Beleni Andrea természetgyógyász.
 

2025.12.08. - Szalagavató 2025

November 29-én került sor iskolánkban a végzősök szalagavató ünnepségére, mely az adventi időszak kezdetével esett egybe. A hagyományoknak megfelelően szentmisével kezdődött ez a szép esemény a Szentlélek-templomban. Az első adventi gyertya meggyújtása után az Ézsöl Krisztián atya által megáldott szalagokat az osztályfőnökök (Horváth Márta Zsófia, Fekete Mónika, Szücs István) tűzték fel a diákok ünnepi ruhájára. Különösen megható volt, hogy ezt követően az édesanyák egy-egy mécsest helyeztek el az oltár előtt, jelképesen a Jóisten oltalmába ajánlva gyermeküket.
Az ünneplés az Apor-iskolában folytatódott. Áder Ferencné intézményvezető asszony nyitotta meg a szalagavató sokszínű műsorszámait, melyekkel a három 12. évfolyamos osztály mutatkozott be a meghívott vendégek, hozzátartozóik és tanáraik előtt. Először Molnár Melinda (12.A) és Töreki Csenge (12.A) az ABBA együttes Slipping through my fingers című dalát énekelte el. Majd a 12.A osztály összeállítása következett, melyben bepillantást kaphattunk az elmúlt 6 év, különösen az idei ősz mindennapjaiba. Ötletes táncukkal, videófelvételükkel és a gimnáziumi évek fotóival igazán vidám perceket okoztak. Ezt követően a 12.C osztály humoros videóösszeállítása és banán-tánca nevettette meg a vendégeket. A végzős diákjaink műsorát a 12.B osztály előadása zárta, mely az Ezeregyéjszaka meséinek birodalmába repítette a nézőket, és bepillantást engedett az osztály titkaiba.
A műsorszámok után régi hagyományként a tanárok egy meglepetésdallal (Az légy, akinek látszol…) kedveskedtek a diákoknak. Majd ismét felemelő pillanatok következtek: két bálnyitó keringő. Az egyik csoport táncát Fekete Miklós, a másikat Fertetics Andrea tanította be. A tánctanárnőről csoportja meghatóan emlékezett meg a szentmisén és a táncuk kezdetén, váratlan halálesete kapcsán. Az estet a tanárok és diákok pezsgős koccintása és kellemes hangulatú vacsora zárta.
 
Templom képek>>
Iskola képek>>
 

2025.12.07. - Adventi áhítat

 „Adventi csend van
Készül-e, mond, a szíved?
Adventi csendben
Gyümölcsöt hoz-e hited?
Adventi csendben
Szunnyadsz tán?
Lámpád sem ég?
Adventi csendben
Ébredj! Jön a remény!”
(Ürögdi Ferenc)
 
Iskolánk alsó tagozatos tanulói december 6-án közös adventi áhítatra és gyertyagyújtásra érkeztek a Szentlélek-templomba, hogy kis szíveiket felkészítsék az Üdvözítő születésére. A 2.a osztályosok Szalainé Csapó Rita hitoktatóval advent üzenetére világították rá figyelmünket: „Mibennük kell, hogy megszülessék az Úr Jézus!”, majd egy mesét adtak elő a szeretetről. A Kisgyertya fénye című történetet olyan valósághűen mutatták be a kisgyermekek, hogy a mi szívünket is átjárta a szeretet. A mesét követően minden kisdiák a saját kis gyertyáját helyezte el a jelképes adventi gyertya körül. Csodálatos fényesség töltötte be a templomot, átéreztük a szeretet és a fény csodáját.
Dr. Reisner Ferenc atya iskolánk püspöki biztosa meggyújtotta az adventi koszorú 2. gyertyáját. A Napsugár Kórus szép adventi énekekkel szebbé tette az áhítatot, a kórust Kovács Anna Zsuzsanna vezényelte.
Ferenc atya szentbeszédében kiemelte: „A szeretet olyan, mint a gyertya fénye, minél több embernek adunk belőle, annál fényesebb lesz”. Küldetést is kaptak a gyermekek: a kis gyertyát vigyék haza otthonaikba és adják tovább a szeretetet.
Urunk, gyújtsd meg bennünk világosságodat, hogy őszinte hittel várjuk Fiad eljövetelét!
 
Adventi áhitat képek>>
Sántáné Kiss Rita
főigazgató - helyettes
 

2025.12.07. - Csokikóma a Zotterben – Mikulás-napi kaland 104 fővel

Mikulás napján 104 főnyi, fegyelmezett diák–szülő–tanár alakulat indult bevetésre Riegersburgban, a Zotter csokigyár ellen. A küldetés: megtalálni és megkóstolni mindent, ami barna, édes, folyik, roppan, töltött, vagy csak ránézésre is csoki lehet.
Először a „Csokoládé Színházban ismerkedtünk meg a Zotter családdal, akik a Fair Trade (méltányos kereskedelem) módján készítik a biocsokoládéikat. Ez egy olyan kereskedelmi mód, ahol a harmadik világbeli kakaótermelő megkapja az őt megillető pénzt a megtermelt kakaóért. Utána az „élvezetek útjára” léptünk. 3 percig még kulturáltan viselkedtünk… aztán mindenki aktiválta a rejtett Gombóc Artúr üzemmódot. Innen nem volt visszaút. Ettünk kocka csokit, gömb csokit, folyékony csokit, furcsa csokit, „ezt biztos nem kéne megkóstolni” csokit, és persze azt is, amit a többiek próbáltak eldugni előlünk.
A csapat úgy mozgott, mint egy csokoládé-mágneses raj: amerre egy kis kóstoló jelent meg, ott hirtelen mindenki „véletlenül arra járt”. A jókedv végig kitartott, hiszen a csoki örömhormonokat (endorfinokat és szerotonint) termel! A legjobb, hogy nem hizlal, csak megáll mellettünk és együtt nő velünk! Legalább is a csokigyárban így hittük. A kirándulás végére mindenki elégedett, boldog és gyanúsan csokiszagú volt. A Mikulás nekünk idén nem virgácsot hozott, hanem csokikómát.
 
Zotter képek>>
Szalontay Lukácsné
szervező tanár
 

2025.12.06. - Szent Miklós püspökre emlékeztünk

December 5-én reggel örömteli várakozással érkeztek a gyermekek az iskolába. A csengő hangja is ünnepi dallammal fogadta a diákokat. Szent Miklós püspök követe, a jóságos Mikulás az alsó tagozatos gyermekekhez is megérkezett. Minden osztályterembe belátogatott. Megdicsérte a szorgalmasan és jól tanuló kisdiákokat, jótanácsokkal buzdította a kevésbé lelkeseket. A Mikulás segítője a kis Manó, édességgel ajándékozta meg a gyermekeket, akik szép énekekkel köszönték meg a látogatást.
 
A felső tagozatosokhoz és a gimnazistákhoz a DÖK-Mikulás érkezett, aki köszöntötte a diákokat. Hálából egy csodaszép dallal kedveskedtünk a nagyszakállúnak.
 
Alsó tagozat képek>>
DöK-Mikulás képek>>

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »