Kedves Szülők!
Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az
|
|
|
|
|
|
|
|
IkonBukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható... |
|
TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229 |
|
TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156 |
|
Támop 3.4.3-08/2 pályázat |
|
Környezet és Energia Operatív Program |
|
Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>> |

Április 20-án kezdődő héten a DÖK csapata az egészséges életmódra próbálta felhívni a diáktársak figyelmét. Hétfőn zenés tornával a Just Dance népszerű "táncterápiával", kedden az egészséges táplálkozás jegyében salátabüfével próbáltak a fiatalok programozni. Emellett egészség-TOTÓ kitöltésével elméleti úton is az egészségtudatosság elmélyítését céloztuk meg.
A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) és a Természet Világa folyóirat harmincötödik alkalommal hirdette meg országosan a Természet–Tudomány Diákpályázatát középiskolások számára. A Természet Világa havonta megjelenő folyóirat, legfontosabb feladatának a magyar vonatkozású tudományos eredmények közlését tekinti. Szerzői között a magyar tudományos élet meghatározó alakjai sorakoznak, akik a hazai természet- és műszaki tudományok hírnevét öregbítik.
Iskolánk alsó tagozata immár tizedik alkalommal rendezte meg hagyományos Tavaszköszöntő műsorát és családi délutánját április 17-én. A rendezvény nemcsak a tavasz éledését, hanem a lelki megújulást és a szeretet ünnepét is jelentette számunkra. Célunk évről évre az, hogy megerősítsük iskolánk családjainak közösséghez való tartozását. A műsor színvonalas, szívet melengető tavaszi hangulatban telt. A Napsugár Kórus csodálatos éneke nyitotta meg a programot a Kelj fel, Nap! című dallal, majd Nagy László Sámson, 2. a osztályos tanuló szavalta el Balla Piroska: Tavasz tündér tánca című versét. A muzsika hangja című musical részletével örvendeztette meg a közönséget a Napsugár Kórus. A 2. a osztály A tavasz aranykosara című mese előadásával melegséggel töltötte meg szívünket. A folytatásban a kórus Bárdos Lajos: Gyere játszunk című művét adta elő. A 2. b osztály A gomba alatt című meséjében szinte életre keltek a kis állatok, a segítőkészséget és összetartást valósághűen mutatták be a gyermekek. A Napsugár Kórus előadásában tavaszi gyermekdalok csendültek fel, majd a 2. c osztály Zöld ág alatt című népi gyermekjáték- és táncbemutatójával vidám hangulatot teremtett. Köszönetünket fejezzük ki: Kovács Anna Zsuzsanna és Somfai Elemér kórusvezetőknek, Barczáné Sárvári Csilla, Hájas – Bodor Nóra, Vargáné Zsernoviczy Enikő, Nágel Anna, Kleiningerné Pongrácz Andrea, Szalai -Kiss Nóra tanítóknak, és Kemecsei Krisztián 12. A osztályos diáknak. A műsort gazdagította a Marcal Néptáncegyüttes, résztvevő tagjai: Túrós Regina, Abos Réka, Bokor Bogáta és Kelemen Attila, művészeti vezetőjük Klauz Balázs. Fergeteges Rábaközi és Nyírségi táncokkal mutatták meg, mit jelent a szorgalom és a kitartás a néptánc világában. A műsor zárásaként kicsik és nagyok közösen rophatták a táncot.
A családi délután színes programokkal folytatódott. Iskolánk udvarán kisállat-simogató várta a gyermekeket. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányságtól érkezett Tremmel Nándor főtörzszászlós és Fazekas György őrnagy rendőrkutyáikkal élménygazdag foglalkozást tartottak a kisdiákok nagy örömére. A Marcal KTA rendőrei szemléletes fegyverkezelési bemutatóval készültek. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának pénzügyőrei – Laukó Bálint pénzügyőr őrnagy, pénzügyi nyomozó, valamint Katona Regina és Horváth Eszter pénzügyőr hadnagyok, pénzügyi nyomozók ízelítőt adtak a kisdiáknak az érdekes munkájukról. A hivatásos tűzoltók nagy örömünkre tűzoltóautóval és puttonyos fecskendővel érkeztek, és látványos bemutatót tartottak a gyerekeknek. Ezúton is köszönetünket fejezzük ki a szervezésben nyújtott segítségért Berényi László és Laukó Bálint édesapáknak.
Az osztálytermekben önzetlen és segítőkész szülők tartottak interaktív foglalkozásokat: Vighné Jancsó Orsolya a marketing világába vezette be a gyermekeket, Heidinger- Pap Kitti a diplomás ápolók munkáját mutatta be, Lehoczkyné Idei Viola a szociális segítő tevékenységről beszélt, míg Pátka Dávid a csillagászat iránti hobbiját ismertette meg az érdeklődőkkel. Hálásan köszönjük segítségüket!
A Generációk Művelődési Háza ismét meghirdette a nagy hagyományokra visszatekintő, középiskolásoknak rendezett összművészeti fesztiválját a Kisfaludy Napot. A fesztivál gazdag programjai között zenei, versmondó, táncművészeti, fotó és természetesen képzőművészeti kategóriában is megmérkőzhettek a diákok. A képzőművészeti verseny szakmai zsűrijének tagjai MILU MILANOVICH ILDIKÓ festőművész, művésztanár, mesterpedagógus, DUBI ÁRPÁD grafikus, művésztanár és SZARKA FEDOR GUIDO grafikus, képzőművész voltak.
Iskolánk két tehetséges tanulója Kanzler Viktória és Berta Márton Csaba 7.d osztályos tanulók kiemelkedő eredményt értek el a Fazekas Biológiaversenyen, melyet a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Magyar Természettudományi Múzeum közösen szervez már 10. éve. 2026.04.17-én a Természettudományi Múzeumban a 71 induló közül bekerültek a legjobb 10 versenyző számára megrendezett országos döntőbe, ami önmagában is figyelemre méltó teljesítmény. Különösen büszkék vagyunk rájuk azért is, mert általános iskolásként értek el ilyen szép sikert neves budapesti iskolák között (Fazekas, Patrona Hungariae). A döntőben magas színvonalú előadás keretében mutatták be választott témájukat, tudásukról, felkészültségükről és kiváló előadói készségükről is tanúbizonyságot téve, bár nem lettek dobogósok.
2026. április 15-én iskolaközpontunk aulájában került megrendezésre az eredményhirdetés és díjkiosztó ünnepség. Először a verseny alapítójáról, dr. Gacs Zoltánné Zsuzsa néniről emlékeztünk meg, aki 32 évvel ezelőtt hozta létre a vetélkedőt. A verseny a kisgyermekek matematika iránti szeretetét és tudásuk elmélyítését szolgálja. A díjátadóra meghívott diákokat, felkészítő pedagógusokat, szülőket és vendégeket Áder Ferencné főigazgató asszony köszöntötte. Az Apor iskola tanulói élménygazdag műsorral ajándékozták meg a közönséget. Az alsó tagozatos kisdiákok Napsugár Kórusa gyönyörű Gyermekdalokat éneket, Somfai Elemér karnagy vezényletével. A gomba alatt című mesét adták elő a 2. b osztályos tanulók, Vargáné Zsernoviczky Enikő tanítónő felkészítésében. A szereplők az önzetlen segítőkészséget és összetartást nagy átéléssel mutatták be. A Napsugár Kórus előadásában vidám Tavaszi dalok csendültek fel, melyeket tiszta intonációval énekeltek, vezényelt: Kovács Anna Zsuzsanna karnagy, zongorán kísért: Somfai Elemér. A műsort követően Gacs Zoltán, a Holenda Barnabás Matematika Alapítvány kuratóriumának elnöke értékelte a versenyt. A 2025/2026. tanévben 41 iskola nevezett, közel 500 kisdiák részvételével. A megmérettetés kétfordulós lett az idei tanévtől, az első fordulót minden versenyző saját iskolájában írta, a döntőre 2026. március 4-én került sor az Apor iskolában. Az ünnepélyes díjátadáson az egyéni versenyben 1-6. helyezést elért kisdiákok és felkészítő pedagógusok, továbbá a csapatversenyben, minden évfolyamból a 3 legjobb csapat részesült elismerő oklevélbe és ajándékba. Az ünnepélyes eredményhirdetés szép hagyománya a csodálatos torta, amelyet minden díjazott megkóstolt.
Az alsó tagozatos tanulók különleges zenei élményben részesültek április 14-én, amikor iskolánkba látogatott a Filharmónia koncertsorozat keretében a Jazzformers együttes. Előadásuk címe: Jazz a lelke mindennek! A zenekar tagjai felsőfokú szinten végzett jazz-, illetve klasszikus zenészek, akik aktív zenei életük mellett régóta zenetanárok is. Interaktív előadásuk hamar magával ragadta a gyerekek figyelmét, akik láthatóan nagy örömmel és érdeklődéssel kapcsolódtak be a műsorba. A koncert során a zenészek bemutatták hangszereiket – dobot, gitárt, nagybőgőt és trombitát-, miközben megismerhettük a jazz kialakulásának, fejlődésének történetét, az afrikai és amerikai zenei műfajok összeolvadását. Az előadás során klasszikus zenei és népzenei elemeket is hallhattak a gyerekek, sőt ismert mese- és filmzenék is felcsendültek. Többek között a Rózsaszín párduc, a Mission Impossible, a Macskafogó és a Star Wars dallamai is elhangzottak, nagy sikert aratva a közönség körében. A műsor végig lendületes, látványos és figyelemfelkeltő volt, amely nemcsak szórakoztatta, hanem aktívan be is vonta a gyerekeket. A közös énekléssel tovább emelték az élmény színvonalát. A koncert minden résztvevő számára maradandó élményt nyújtott, és reméljük, hogy sokak kedvét meghozta a zene, különösen a jazz világának felfedezéséhez.
A tavaszi szünet előtti utolsó napon, április 1-jén került megrendezésre a 3-8. évfolyamosok számára meghirdetett Kovács Margit Megyei Matematika Rejtvényfejtő Verseny döntője. A három fordulóból álló megmérettetés mindegyikén egy összefüggő szöveg értelmezése alapján kell matematikai feladatokat megoldani, és a megoldásokat egy keresztrejtvény mezőibe írni. Szükség van gyors és pontos szövegértésre, biztos számolási készségre, logikára és rejtvényfejtő jártasságra is. Az évfolyamonkénti kb. 120 jelentkezőből a döntőbe a 20-20 legjobban teljesítőt hívták be. Iskolánk két tanulója a „bolondos nap” ellenére is komolyan vette a feladatokat, és remekül megállták a helyüket:
Nagyszerdán tartottuk pedagógusaink nagyböjti lelki napját iskolánkban, hogy hitünkben és hivatásunkban minél inkább elmélyülve készüljünk húsvét szent ünnepére. A napot reggeli szentmisével kezdtük, amelyben Krisztián atya Júdás példáját hozva mindennapi botlásainkra világított rá, kiemelve a vigasztaló üzenetet, hogy mindig van bocsánat, s ha Istenhez fordulunk érte, akkor jó helyen keressük. Júdásnak ez az, ami nem sikerült. Délután Ferling György Győr-Gyárvárosi plébános atya lelkigyakorlatos elmélkedése vezette gondolatainkat, Isten új életet ajándékozó jóságáról, húsvét fő üzenetéről, sok hasznos, gyakorlati példán keresztül. Ezt követően közös keresztúti ájtatosságon vettünk részt, illetve szentgyónási lehetőség is rendelkezésre állt, hogy lélekben is felkészülhessünk az ünnepek ünnepére. A lelki nap megerősítést adott abban, hogy pedagógusi hivatásunkat Krisztus szeretetéből merítve végezzük nap mint nap, megújulva újra és újra az ő jóságában.
Március 30-án Csornán ismét kinyitotta kapuját a „MESEVÁR”! Tanítványaink évről-évre nagy lelkesedéssel készülnek erre a vetélkedőre, ahol évfolyamonként hirdetik ki a legügyesebb mesemondókat. Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek, valamennyien dobogós helyezést értek el.
Március 27-én délután az alsó tagozatos tanulók „útra keltek”, hogy a nagyböjti időszakban közelebb kerüljenek Jézushoz és egymáshoz. Az 1-2. osztályos gyermekek felfedezhették, hogy Jézus a Jó Pásztor, aki szereti, név szerint ismeri és biztonságban vezeti őket, mint a kisbárányokat. A közös elmélkedés és kézműves foglalkozás során megtanulták, hogy Jézus, mint az Isten Báránya, nagyböjtben a szeretet áldozatára készít fel minket, aki önként adta életét értünk. A lelkigyakorlat célja az volt, hogy a kicsik megértsék: a húsvéti készület idején hallgathatnak a Jó Pásztor szavára, és követhetik Őt a mindennapi jó cselekedetekben. A 3-4. osztályosok hat állomáson haladtak végig. Mozgásos feladatokon keresztül tapasztalhatták meg a teherhordozást, a kereszt súlyát, a kitartást, az egymásnak nyújtott segítséget, a kedvességet és a szeretet erejét. A kápolnában a lelki feltöltődés folytatódott. A zene, az ima a csend és a keresztút segített abban, hogy megérezzük: „Jézus velük van az úton, különösen a nehézségekben.” Köszönjük Krisztián atyának és minden pedagógusnak, akik munkájukkal hozzájárultak egy tartalmas, lélekemelő délután megvalósításához.
Március 27-e rendhagyó nap volt könyvtárunk életében. Ezen a délutánon nem zárt be, hanem tárt ajtókkal várta a pléddel, párnákkal, könyvekkel, zseblámpával érkező 5-7. osztályosokat, hogy egészen 22 óráig együtt töltsük az estét. Az élmények sorát volt diákunk, Zalka Csenge Virág nemzetközi mesemondó különböző országokból származó, magával ragadó történetmesélése indította, amelybe a gyerekek is bekapcsolódhattak. A hangulatot szerepjáték fokozta, majd regények címét kellett kitalálni booktivity keretében. Nagy örömünkre többen készültek kedvenc könyvük bemutatásával, de nem maradt ki a programok közül a közös olvasás és vacsora, valamint a kreatív alkotás sem. Talán a legnagyobb izgalmat jelentette, hogy az iskola teljesen sötét folyosóin zseblámpák fényével világítva kellett megkeresni elrejtett betűket, amelyekből szóalkotó versenyt rendeztünk. Köszönjük, hogy lelkesedésetekkel tartalmas estét tölthettünk együtt, és bízunk abban, hogy pozitív közösségi élménnyel gazdagodva tértetek haza!
2026. március 26-án az Apor iskola adott otthont az Istvánffy Benedek Megyei Középiskolai Kórustalálkozó rendezvényének, amely mára nagyböjtben hagyománnyá, találkozási ponttá vált a megye középiskolai kórusainak körében. Megnyitó beszédében Csulik Beáta főigazgató - helyettes felidézte Istvánffy Benedek értékteremtő munkásságát, amellyel a Bazilika kántoraként, karnagyaként európai rangú zenei életet teremtett a Bazilika falai között. Beszélt arról is, hogy az egyházi iskolák kórusai hasonló értékteremtő tevékenységet végeznek környezetükben, nemcsak az iskola falai között az ünnepélyeken és a szentmiséken, hanem a város, a megye kóruséletébe is bekapcsolódnak az egyházi kórusművek megszólaltatása által. Majd a zene emberi lélekre gyakorolt egyedülálló hatását, a közös éneklés fontosságát, közösséget formáló, teremtő erejét idézte meg Kodály Zoltán gondolataival. Kiemelte, hogy a közös éneklés milyen nagy erővel bír, és a sikeres szereplések mögött sokszor hónapokig tartó komoly felkészülés áll.