Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda,
Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola,
Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Adószám: 18525845-2-08
OM: 030712
 
 
 
 
 
 
Iskolai étkeztetés
Határtalanul
Gyermekvédelem
Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az

 
Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítványt
9021 Győr, Káptaladomb 5/B
adószám: 19111421-1-08
bankszámlaszám: 11737007-20529396
 
A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:
A kedvezményezett technikai száma, neve:
0011 Magyar Katolikus Egyház
 
Továbbra is lehetőségük van az 1% felajánlásával az iskolát támogatni az alábbi módon is: 
 
Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány
Adószám: 19112958-1-08
Számlaszám:
10200249-33072856-00000000
 
Hálás szívvel köszönjük az iskola számlájára küldött támogatásukat is.
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
adószám: 18525845-2-08
bankszámlaszám: 10700031-70870941-51100005
 
 
........................................................
  
Aporos alkotások

 

Aporos diákok alkotásai a városnak
A Győri Kommunális Szolgáltató Kft felkérésére, gipszkartonra festett nagyméretű képeket készítettünk.

Bővebben>>

 

 

 

A mesék birodalmában
A Kisalföld szerkesztősége megkereste iskolánkat, hogy egy meseíró pályázathoz illusztrációkat készítsünk...
Részletek>>
 

 

Énekkari CD
A 15 éves jubileum alkalmából jelent meg az iskola énekkarának második CD lemeze a Magyar Kultúra Kiadó gondozásában, Gloria in Excelsis Deo címmel. Részletek>>

 

 

 

 

Apor antológia
Jubileumi tanévünk alkalmából megjelent az új Apor antológia. Részletek>>
 

 

 

 

 

 

Ikon
Bukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható...
 

 

Pályázatok

 

TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229

Élményszerű tanulás, kultúra és tehetséggondozás>>

TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156

Számítógépes infrastruktúra bővítés>>

Apor Alapítvány KEOP - 4.2.0/A/09-2009-0007>>
 

Támop 3.4.3-08/2 pályázat
Iskolai tehetséggondozás
Részletek>>
 

Környezet és Energia Operatív Program
2009.6.1.0/A-2009-0050>>

Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>>

 

 
Aktualitások
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
Az Apor Kórus a Zene Házában
Már alig vártuk, hogy eljöjjön az a júniusi nap, amikor együtt kirándulhatunk. Az időjárást megrendeltük, meg a vonatot is, mert kivételesen nem 60 perc késéssel indultunk el Győrből. Ragyogó napsüté...

Aktualitások

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »

2026.04.25. - Aporosok sikere a Mobilis Kísérletbazárban

 
 
Április 24-én rendezték meg a X. jubileumi Kísérletbazárt a Mobilisben. Az ünnepélyes megnyitót követően 25 csapat mutatta be érdekesnél érdekesebb kísérleteit. Hangtan, fénytan, indukció, modern fizika, csillagászat... mind-mind megtalálható volt a palettán. Az Apor iskolából két lelkes csapattal készültünk. Az APOR SCIENCE csapata (Anghelyi Csenge, Simon Márton, Varga Benedek) az indukció jelenségét mutatta be a közönségnek, akik láthatóan és hallhatóan is megtapasztalhatták az elektromos energia vezeték nélküli átvitelének egy lehetséges módját.
 
 
A LED it BEE... csapat (Rózsavölgyi Száva, Varga Dóra, Wimmer Armand) különdíjban is részesült! Ők a napelem, a LED technológia és az informatika segítségével érdekes jelenségeket mutattak be, valamint a jól ismert Beatles slágert fénnyel zenélve adták elő. A rendezvényen a befejező előadást Dr. Schlégl Ádám PHD, a HUNOR program űrhajós jelöltje, élettudományi koordinátora tartotta, aki Molnár Milán tanár úrral közösen kísérletezve tette még felejthetetlenebbé a tudományos napot.
 
 
Gaál Barnabás felkészítő tanár

2026.04.24. - Éljünk egészségesen!

Április 20-án kezdődő héten a DÖK csapata az egészséges életmódra próbálta felhívni a diáktársak figyelmét. Hétfőn zenés tornával a Just Dance népszerű "táncterápiával", kedden az egészséges táplálkozás jegyében salátabüfével próbáltak a fiatalok programozni. Emellett egészség-TOTÓ kitöltésével elméleti úton is az egészségtudatosság elmélyítését céloztuk meg. 
Egészségünkre!

2026.04.21. - Biológia óra kiselőadásából különdíj a XXXV. TIT Országos Diákpályázatán

A Tudományos Ismeretterjesztő Társulat (TIT) és a Természet Világa folyóirat harmincötödik alkalommal hirdette meg országosan a Természet–Tudomány Diákpályázatát középiskolások számára. A Természet Világa havonta megjelenő folyóirat, legfontosabb feladatának a magyar vonatkozású tudományos eredmények közlését tekinti. Szerzői között a magyar tudományos élet meghatározó alakjai sorakoznak, akik a hazai természet- és műszaki tudományok hírnevét öregbítik.
Tóth Barnabás 11.C osztályos tanuló kiemelkedő sikert ért el a „Tudomány és világ” kategóriában. A „Biológiai fegyverek” c. történeti áttekintése először biológia órán hangzott el kiselőadás formájában. Ezt átdolgozva pályamunkáját tovább küldtük a TIT-be és a zsűri különdíjjal jutalmazta. Barnabás dolgozatában nemcsak alapos természettudományos felkészültségről tett tanúbizonyságot, hanem lenyűgöző módon fűzte össze a biológia és a történelem szálait, feltárva ezen összetett téma hátterét. A többi diákkal együtt a pályamunkák a folyóiratban publikálásra is kerülnek.
Egyúttal szeretnénk buzdítani iskolánk tanulóit hasonló pályamunka megírására. Az elismeréshez szívből gratulálunk, és további sikeres kutatómunkát kívánunk!
Felkészítő tanár: Fráterné Németh Szilvia
 

2026.04.21. - Kis matematikusaink nagy sikerei

Az idei évben is számos matematika versenyen vettek részt diákjaink, amelyeken szép sikereket értek el és ez a sorozat még nem ért véget.
 
Április 20-án rendezték meg az
I. Gárdonyi Géza Városi Logikaverseny döntőjét, ahol
 
5-6. évfolyamon I. helyezést ért el Nagy -Benke Alíz 6.b
(felkészítő: Horváthné Ikker Ildikó)
 
          10. helyezett Szabó Zalán 5.c (felkészítő : Tóth Judit)
 
7-8. évfolyamon II. helyezést ért el Dietzel Ábel 8.a
(felkészítő: Kullerné Ender Nicolette)
 
           5. helyezett Budai János 8.b (felkészítő: Szakály Gáborné)
 
           8. helyezett Józsa Kata 7.c (felkészítő: Tóth Judit)
 
 
Nemzetközi Kenguru Matematika versenyen megyei
 
7. helyezett Józsa Kata 7.c (felkészítő: Tóth Judit)
8. helyezett Sárai Izabella 7.a (felkészítő: Tóth Judit)
9. helyezett Steiner Balázs 10.c (felkészítő: Fekete Mónika, Jócsik Csilla)
13. helyezett Regner Réka 8.b (felkészítő: Fekete Mónika)
 
Dugonics András Matematikaversenyen országos
 
14. helyezett Tóth Bercel Baján 6.b (felkészítő: Horváthné Ikker Ildikó)
20. helyezett Zöldi Bertalan András 6.b (felkészítő: Horváthné Ikker Ildikó)
21. helyezett Józsa Kata 7.c (felkészítő: Tóth Judit)
 
Józsa Kata a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen megyei 12. helyezést ért el.
 
A jövő héten rendezik meg a Marót Rezső Matematikaverseny megyei fordulóját, amelyen 5 tanulónk képviseli iskolánkat! A versenyzőinknek gratulálunk és további sok sikert kívánunk!
Matematika munkaközösség

2026.04.21. - Újabb szép eredmények: gimnazista diákjaink a Katolikus Középiskolák Matematika Versenyének országos döntőjében

2026. április 17-én rendezték meg Budapesten a Katolikus Középiskolák Matematika Versenyének országos döntőjét. Ebben a tanévben 1738 diák, több, mint 50 katolikus intézményből nevezett a versenyre. Az első két forduló eredményei alapján évfolyamonként a legjobb 10 – 10 tanulót hívták meg a döntőre. Iskolánkból három diák vehetett részt a záró fordulón: Tóth Levente Gábor (9. A, felkészítő tanára: Kullerné Ender Nicolette) a hatodik helyen végzett, míg Steiner Balázs (10. C, felkészítő tanára: Fekete Mónika) és Haklik Máté (11. A, felkészítő tanára: Jócsik Csilla) egyaránt az ötödik helyezést érte el. Szívből gratulálunk a versenyzőknek az elért kiváló eredményhez és köszönjük a felkészítő tanáraik lelkiismeretes munkáját!
 
 

2026.04.19. - Jubileumi Tavaszköszöntő műsor és családi délután

Iskolánk alsó tagozata immár tizedik alkalommal rendezte meg hagyományos Tavaszköszöntő műsorát és családi délutánját április 17-én. A rendezvény nemcsak a tavasz éledését, hanem a lelki megújulást és a szeretet ünnepét is jelentette számunkra. Célunk évről évre az, hogy megerősítsük iskolánk családjainak közösséghez való tartozását. A műsor színvonalas, szívet melengető tavaszi hangulatban telt. A Napsugár Kórus csodálatos éneke nyitotta meg a programot a Kelj fel, Nap! című dallal, majd Nagy László Sámson, 2. a osztályos tanuló szavalta el Balla Piroska: Tavasz tündér tánca című versét. A muzsika hangja című musical részletével örvendeztette meg a közönséget a Napsugár Kórus. A 2. a osztály A tavasz aranykosara című mese előadásával melegséggel töltötte meg szívünket. A folytatásban a kórus Bárdos Lajos: Gyere játszunk című művét adta elő. A 2. b osztály A gomba alatt című meséjében szinte életre keltek a kis állatok, a segítőkészséget és összetartást valósághűen mutatták be a gyermekek. A Napsugár Kórus előadásában tavaszi gyermekdalok csendültek fel, majd a 2. c osztály Zöld ág alatt című népi gyermekjáték- és táncbemutatójával vidám hangulatot teremtett. Köszönetünket fejezzük ki: Kovács Anna Zsuzsanna és Somfai Elemér kórusvezetőknek, Barczáné Sárvári Csilla, Hájas – Bodor Nóra, Vargáné Zsernoviczy Enikő, Nágel Anna, Kleiningerné Pongrácz Andrea, Szalai -Kiss Nóra tanítóknak, és Kemecsei Krisztián 12. A osztályos diáknak. A műsort gazdagította a Marcal Néptáncegyüttes, résztvevő tagjai: Túrós Regina, Abos Réka, Bokor Bogáta és Kelemen Attila, művészeti vezetőjük Klauz Balázs. Fergeteges Rábaközi és Nyírségi táncokkal mutatták meg, mit jelent a szorgalom és a kitartás a néptánc világában. A műsor zárásaként kicsik és nagyok közösen rophatták a táncot.
 
A családi délután színes programokkal folytatódott. Iskolánk udvarán kisállat-simogató várta a gyermekeket. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányságtól érkezett Tremmel Nándor főtörzszászlós és Fazekas György őrnagy rendőrkutyáikkal élménygazdag foglalkozást tartottak a kisdiákok nagy örömére. A Marcal KTA rendőrei szemléletes fegyverkezelési bemutatóval készültek. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának pénzügyőrei – Laukó Bálint pénzügyőr őrnagy, pénzügyi nyomozó, valamint Katona Regina és Horváth Eszter pénzügyőr hadnagyok, pénzügyi nyomozók ízelítőt adtak a kisdiáknak az érdekes munkájukról. A hivatásos tűzoltók nagy örömünkre tűzoltóautóval és puttonyos fecskendővel érkeztek, és látványos bemutatót tartottak a gyerekeknek. Ezúton is köszönetünket fejezzük ki a szervezésben nyújtott segítségért Berényi László és Laukó Bálint édesapáknak.
 
Az osztálytermekben önzetlen és segítőkész szülők tartottak interaktív foglalkozásokat: Vighné Jancsó Orsolya a marketing világába vezette be a gyermekeket, Heidinger- Pap Kitti a diplomás ápolók munkáját mutatta be, Lehoczkyné Idei Viola a szociális segítő tevékenységről beszélt, míg Pátka Dávid a csillagászat iránti hobbiját ismertette meg az érdeklődőkkel. Hálásan köszönjük segítségüket!
A jubileumi Tavaszköszöntő műsor és családi délután méltó ünnepe volt a közösségünknek. Egy vidám, élménygazdag délutánt töltöttünk együtt!
 
Sántáné Kiss Rita
főigazgató – helyettes
 
 

2026.04.19. - Új Kisfaludy Nap Összművészeti Fesztivál - KÉPZŐMŰVÉSZET

A Generációk Művelődési Háza ismét meghirdette a nagy hagyományokra visszatekintő, középiskolásoknak rendezett összművészeti fesztiválját a Kisfaludy Napot. A fesztivál gazdag programjai között zenei, versmondó, táncművészeti, fotó és természetesen képzőművészeti kategóriában is megmérkőzhettek a diákok. A képzőművészeti verseny szakmai zsűrijének tagjai MILU MILANOVICH ILDIKÓ festőművész, művésztanár, mesterpedagógus, DUBI ÁRPÁD grafikus, művésztanár és SZARKA FEDOR GUIDO grafikus, képzőművész voltak.
Iskolánk nyolc tehetséges növendéke pályázott festménnyel, grafikával a versenybe. A zsűri a legkiválóbb alkotóknak bronz, ezüst és arany minősítéseket ítélt oda. A képzőművészeti kategória ünnepélyes díjkiosztójára 2025. 04. 18-án került sor a Generációk Művelődési Házában.
 
Diákjaink nagyon szép eredményeket értek el:
 
SÁNTA KINCSŐ – Arany minősítés,
MOLNÁR TÍMEA – Ezüst minősítés,
LAIBL FRANCISKA – Ezüst minősítés,
JÁMBOR TÍMEA – Ezüst minősítés
KISS FRUZSINA – Ezüst minősítés,
KUN RÉKA – Ezüst minősítés,
ÉDES BÍBORKA –Emléklap,
VASOK ANNA MÁRIA –Emléklap.
 
Felkészítő tanárként végzett kiemelkedő munkámért díjazásban, elismerő oklevélben részesültem én is. A Kisfaludy Napokra beküldött pályaművekből összeállított kiállítás megtekinthető a Generációk Házában.
 
Kisfaludy napok képek>>
Pintérné Gergics Ágnes szaktanár
 

2026.04.19. - ÁLTALÁNOS ISKOLÁSKÉNT AZ ORSZÁGOS DÖNTŐBEN!

Iskolánk két tehetséges tanulója Kanzler Viktória és Berta Márton Csaba 7.d osztályos tanulók kiemelkedő eredményt értek el a Fazekas Biológiaversenyen, melyet a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Magyar Természettudományi Múzeum közösen szervez már 10. éve. 2026.04.17-én a Természettudományi Múzeumban a 71 induló közül bekerültek a legjobb 10 versenyző számára megrendezett országos döntőbe, ami önmagában is figyelemre méltó teljesítmény. Különösen büszkék vagyunk rájuk azért is, mert általános iskolásként értek el ilyen szép sikert neves budapesti iskolák között (Fazekas, Patrona Hungariae). A döntőben magas színvonalú előadás keretében mutatták be választott témájukat, tudásukról, felkészültségükről és kiváló előadói készségükről is tanúbizonyságot téve, bár nem lettek dobogósok.
Eredményük bizonyítja, hogy az általános iskolai tagozaton is vannak nálunk tehetséges, szorgalmas és országos szinten versenyképes diákok.
Szívből gratulálunk nekik!
Szalontay Lukácsné (felkészítő tanár)
 

2026.04.17. - A Holenda Barnabás Regionális Matematika és Logika Verseny díjátadó ünnepsége

2026. április 15-én iskolaközpontunk aulájában került megrendezésre az eredményhirdetés és díjkiosztó ünnepség. Először a verseny alapítójáról, dr. Gacs Zoltánné Zsuzsa néniről emlékeztünk meg, aki 32 évvel ezelőtt hozta létre a vetélkedőt. A verseny a kisgyermekek matematika iránti szeretetét és tudásuk elmélyítését szolgálja. A díjátadóra meghívott diákokat, felkészítő pedagógusokat, szülőket és vendégeket Áder Ferencné főigazgató asszony köszöntötte. Az Apor iskola tanulói élménygazdag műsorral ajándékozták meg a közönséget. Az alsó tagozatos kisdiákok Napsugár Kórusa gyönyörű Gyermekdalokat éneket, Somfai Elemér karnagy vezényletével. A gomba alatt című mesét adták elő a 2. b osztályos tanulók, Vargáné Zsernoviczky Enikő tanítónő felkészítésében. A szereplők az önzetlen segítőkészséget és összetartást nagy átéléssel mutatták be. A Napsugár Kórus előadásában vidám Tavaszi dalok csendültek fel, melyeket tiszta intonációval énekeltek, vezényelt: Kovács Anna Zsuzsanna karnagy, zongorán kísért: Somfai Elemér. A műsort követően Gacs Zoltán, a Holenda Barnabás Matematika Alapítvány kuratóriumának elnöke értékelte a versenyt. A 2025/2026. tanévben 41 iskola nevezett, közel 500 kisdiák részvételével. A megmérettetés kétfordulós lett az idei tanévtől, az első fordulót minden versenyző saját iskolájában írta, a döntőre 2026. március 4-én került sor az Apor iskolában. Az ünnepélyes díjátadáson az egyéni versenyben 1-6. helyezést elért kisdiákok és felkészítő pedagógusok, továbbá a csapatversenyben, minden évfolyamból a 3 legjobb csapat részesült elismerő oklevélbe és ajándékba. Az ünnepélyes eredményhirdetés szép hagyománya a csodálatos torta, amelyet minden díjazott megkóstolt.
 
Iskolánkból Kovács Kristóf 3. a osztályos tanuló 5. helyezést ért el, felkészítője: Zalkáné Rajos Anikó tanítónő. Szeretettel gratulálunk!
 
Sántáné Kiss Rita
főigazgató – helyettes
 

2026.04.17. - Meghívó

 

2026.04.16. - Gyümölcsnap

Többéves hagyományunk folytatásaként március 25-én gyümölcsnapot tartottunk. A családok adományaiból beérkezett alapanyagokból több önkéntes segítő diák nagy mennyiségben tudott gyümölcssalátát készíteni, melyet az óraközi szünetekben lehetett megvásárolni.A befolyt összeggel diákjaink iskolai szervezésű tanórán kívüli programjait szeretnénk támogatni. Köszönetünket fejezzük ki a szülőknek a nagy mennyiségű gyümölcsadományért, a DÖK-ös diákoknak az árusításban nyújtott segítségükért.
 
Természettudományos munkaközösség
 

2026.04.14. - Filharmónia előadás

Az alsó tagozatos tanulók különleges zenei élményben részesültek április 14-én, amikor iskolánkba látogatott a Filharmónia koncertsorozat keretében a Jazzformers együttes. Előadásuk címe: Jazz a lelke mindennek! A zenekar tagjai felsőfokú szinten végzett jazz-, illetve klasszikus zenészek, akik aktív zenei életük mellett régóta zenetanárok is. Interaktív előadásuk hamar magával ragadta a gyerekek figyelmét, akik láthatóan nagy örömmel és érdeklődéssel kapcsolódtak be a műsorba. A koncert során a zenészek bemutatták hangszereiket – dobot, gitárt, nagybőgőt és trombitát-, miközben megismerhettük a jazz kialakulásának, fejlődésének történetét, az afrikai és amerikai zenei műfajok összeolvadását. Az előadás során klasszikus zenei és népzenei elemeket is hallhattak a gyerekek, sőt ismert mese- és filmzenék is felcsendültek. Többek között a Rózsaszín párduc, a Mission Impossible, a Macskafogó és a Star Wars dallamai is elhangzottak, nagy sikert aratva a közönség körében. A műsor végig lendületes, látványos és figyelemfelkeltő volt, amely nemcsak szórakoztatta, hanem aktívan be is vonta a gyerekeket. A közös énekléssel tovább emelték az élmény színvonalát. A koncert minden résztvevő számára maradandó élményt nyújtott, és reméljük, hogy sokak kedvét meghozta a zene, különösen a jazz világának felfedezéséhez.
 
Jazzformers képek>>
Forrás Noémi
tanítónő

2026.04.13. - Kovács Margit Megyei Matematikai Rejtvényfejtő Verseny

A tavaszi szünet előtti utolsó napon, április 1-jén került megrendezésre a 3-8. évfolyamosok számára meghirdetett Kovács Margit Megyei Matematika Rejtvényfejtő Verseny döntője. A három fordulóból álló megmérettetés mindegyikén egy összefüggő szöveg értelmezése alapján kell matematikai feladatokat megoldani, és a megoldásokat egy keresztrejtvény mezőibe írni. Szükség van gyors és pontos szövegértésre, biztos számolási készségre, logikára és rejtvényfejtő jártasságra is. Az évfolyamonkénti kb. 120 jelentkezőből a döntőbe a 20-20 legjobban teljesítőt hívták be. Iskolánk két tanulója a „bolondos nap” ellenére is komolyan vette a feladatokat, és remekül megállták a helyüket:
 
7. évfolyamon: Józsa Kata 4. helyezés (felkészítő: Tóth Judit)
8. évfolyamon: Hájas Máté 4. helyezés (felkészítő: Szakály Gáborné)
 

2026.04.07. - Pedagógusok lelkigyakorlata

Nagyszerdán tartottuk pedagógusaink nagyböjti lelki napját iskolánkban, hogy hitünkben és hivatásunkban minél inkább elmélyülve készüljünk húsvét szent ünnepére. A napot reggeli szentmisével kezdtük, amelyben Krisztián atya Júdás példáját hozva mindennapi botlásainkra világított rá, kiemelve a vigasztaló üzenetet, hogy mindig van bocsánat, s ha Istenhez fordulunk érte, akkor jó helyen keressük. Júdásnak ez az, ami nem sikerült. Délután Ferling György Győr-Gyárvárosi plébános atya lelkigyakorlatos elmélkedése vezette gondolatainkat, Isten új életet ajándékozó jóságáról, húsvét fő üzenetéről, sok hasznos, gyakorlati példán keresztül. Ezt követően közös keresztúti ájtatosságon vettünk részt, illetve szentgyónási lehetőség is rendelkezésre állt, hogy lélekben is felkészülhessünk az ünnepek ünnepére. A lelki nap megerősítést adott abban, hogy pedagógusi hivatásunkat Krisztus szeretetéből merítve végezzük nap mint nap, megújulva újra és újra az ő jóságában.
 
Pasztorális csoport

2026.04.02. - Pályázati eredmény

Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a Víz Világnapja alkalmából alkotói pályázatot hirdetett „A vizes élőhelyek világa” címmel a területükön található iskolák számára. A pályázók 4 kategóriában küldhettek műveket. Nem volt egyszerű dolga a zsűrinek, hiszen rekord számú, több mint ezer darab pályamű közül kellett kiválasztaniuk a díjazott alkotásokat. A díjakat a Magyar Hidrológiai Társaság Győri Területi Szervezetének ünnepi előadóülésén Győr Megyei Jogú Város Várásháza dísztermében adták át 2026. március 24-én.
Általános iskola alsó tagozatos tanulók kategóriájában az első helyezést
Mészáros Hanna Róza iskolánk 4.a osztályos tanulója nyerte.
Gratulálunk a szép eredményhez!
Kovács Márta
tanítónő
 

2026.04.02. - HÚSVÉTI CSALÁDI ALKOTÓDÉLUTÁN

APOR AMI
 
 
 
HÚSVÉTI CSALÁDI ALKOTÓDÉLUTÁN
 
2026. március 31. napján (kedden)
Húsvéti Családi Alkotódélutánt tartottunk
az Apor Művészeti Iskola növendékei és családjaik számára.
 
A több mint 70 résztvevővel zajló eseményen Pintérné Gergics Ágnes tanárnővel vidám tavaszi textilvirágokat varrhattak a szorgos kezek, Imrefi-Katyi Veronika tanárnővel festői ajtódísz készülhetett. Horváthné László Laura tanárnővel elegáns nyuszikat barkácsolhattak a rendezvény alkotói.
  
 
 
Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánunk!
Boda Ildikó Apor AMI intézményegység-vezető
 

2026.03.31. - Regionális mesemondó verseny

Március 30-án Csornán ismét kinyitotta kapuját a „MESEVÁR”! Tanítványaink évről-évre nagy lelkesedéssel készülnek erre a vetélkedőre, ahol évfolyamonként hirdetik ki a legügyesebb mesemondókat. Iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek, valamennyien dobogós helyezést értek el.
 
Ponácz Petra 1.a osztályos tanuló 1. helyezés, felkészítő tanító: Vörösházi Györgyné,
Tóth Dániel 2.c osztályos tanuló 3. helyezés, felkészítő tanító: Borsó Bernadett
Székelyhidi Szidónia 3.a osztályos tanuló 3. helyezés, felkészítő tanító: Gyurasitsné Guba Magdolna Gyöngyvér
Takács Lili Anna 4.a osztályos tanuló 1. helyezés, felkészítő tanító: Kovács Márta
 
Iskolaközösségünk nevében szeretettel gratulálunk!
Köszönjük a gyerekek, a szülők, a felkészítő tanító nénik áldozatos munkáját!
Vörösházi Györgyné és Takács Anita
versenyszervezők
 

2026.03.30. - Lelkigyakorlat az alsó tagozaton

 „Mindig csendben szól hozzád az Úr.
A város zaján hangja nem jut túl.
Enyhe szellő suttogásaként hallod szavát,
ha rátalálsz. Így jön az Úr,
nem látod, de szíved lángra gyúl.”
 
Március 27-én délután az alsó tagozatos tanulók „útra keltek”, hogy a nagyböjti időszakban közelebb kerüljenek Jézushoz és egymáshoz. Az 1-2. osztályos gyermekek felfedezhették, hogy Jézus a Jó Pásztor, aki szereti, név szerint ismeri és biztonságban vezeti őket, mint a kisbárányokat. A közös elmélkedés és kézműves foglalkozás során megtanulták, hogy Jézus, mint az Isten Báránya, nagyböjtben a szeretet áldozatára készít fel minket, aki önként adta életét értünk. A lelkigyakorlat célja az volt, hogy a kicsik megértsék: a húsvéti készület idején hallgathatnak a Jó Pásztor szavára, és követhetik Őt a mindennapi jó cselekedetekben. A 3-4. osztályosok hat állomáson haladtak végig. Mozgásos feladatokon keresztül tapasztalhatták meg a teherhordozást, a kereszt súlyát, a kitartást, az egymásnak nyújtott segítséget, a kedvességet és a szeretet erejét. A kápolnában a lelki feltöltődés folytatódott. A zene, az ima a csend és a keresztút segített abban, hogy megérezzük: „Jézus velük van az úton, különösen a nehézségekben.” Köszönjük Krisztián atyának és minden pedagógusnak, akik munkájukkal hozzájárultak egy tartalmas, lélekemelő délután megvalósításához.
 
 
Váginé Kónya Szilvia és Kovács – Kiss Gabriella
hitoktatók

2026.03.30. - Mesék, fények és közös élmények estéje a könyvtárban

Március 27-e rendhagyó nap volt könyvtárunk életében. Ezen a délutánon nem zárt be, hanem tárt ajtókkal várta a pléddel, párnákkal, könyvekkel, zseblámpával érkező 5-7. osztályosokat, hogy egészen 22 óráig együtt töltsük az estét. Az élmények sorát volt diákunk, Zalka Csenge Virág nemzetközi mesemondó különböző országokból származó, magával ragadó történetmesélése indította, amelybe a gyerekek is bekapcsolódhattak. A hangulatot szerepjáték fokozta, majd regények címét kellett kitalálni booktivity keretében. Nagy örömünkre többen készültek kedvenc könyvük bemutatásával, de nem maradt ki a programok közül a közös olvasás és vacsora, valamint a kreatív alkotás sem. Talán a legnagyobb izgalmat jelentette, hogy az iskola teljesen sötét folyosóin zseblámpák fényével világítva kellett megkeresni elrejtett betűket, amelyekből szóalkotó versenyt rendeztünk. Köszönjük, hogy lelkesedésetekkel tartalmas estét tölthettünk együtt, és bízunk abban, hogy pozitív közösségi élménnyel gazdagodva tértetek haza!
 
Könyvtári est képek>>
Tóth Judit és Horváthné Ikker Ildikó, a program szervezői

2026.03.30. - ISTVÁNFFY BENEDEK EGYHÁZMEGYE KÓRUSTALÁLKOZÓ

2026. március 26-án az Apor iskola adott otthont az Istvánffy Benedek Megyei Középiskolai Kórustalálkozó rendezvényének, amely mára nagyböjtben hagyománnyá, találkozási ponttá vált a megye középiskolai kórusainak körében. Megnyitó beszédében Csulik Beáta főigazgató - helyettes felidézte Istvánffy Benedek értékteremtő munkásságát, amellyel a Bazilika kántoraként, karnagyaként európai rangú zenei életet teremtett a Bazilika falai között. Beszélt arról is, hogy az egyházi iskolák kórusai hasonló értékteremtő tevékenységet végeznek környezetükben, nemcsak az iskola falai között az ünnepélyeken és a szentmiséken, hanem a város, a megye kóruséletébe is bekapcsolódnak az egyházi kórusművek megszólaltatása által. Majd a zene emberi lélekre gyakorolt egyedülálló hatását, a közös éneklés fontosságát, közösséget formáló, teremtő erejét idézte meg Kodály Zoltán gondolataival. Kiemelte, hogy a közös éneklés milyen nagy erővel bír, és a sikeres szereplések mögött sokszor hónapokig tartó komoly felkészülés áll.
Ezt követően mindezt át is élhette a szépszámú közönség a 200 fős összkar éneklése által: Dona nobis pacem. A színes, változatos műsorban ismerős, de kevésbé ismert, kortárs műveket is hallhattunk. Felemelő pillanata volt a hangversenynek a nagyhét kapujában a zárásként megszólaló „A fényes Isten arcot… korál”, népének, amelyben a kórusok közös énekéhez a közönség is csatlakozott.
 
A hangversenyen fellépő kórusok: Czuczor Bencés Gimnázium Kollégium Vox Angelorum Kórusa (karnagy Vántusné Gaál Zsófia), a Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium és Általános Iskola Kórusa (karnagy Kretzné Budaker Dóra), a Soproni Szent Orsolya Katolikus Gimnázium Kórusa (karnagy Csima Zsolt) vendégként a Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola Nagykórusa (karnagy Ney Andrea), az Apor Vilmos Iskolaközpont Énekkara (karnagy Iván Gabriella) vezetésével.
Köszönet a megvalósításban nyújtott segítségért a kollégáknak, a konyhának, a stúdiónak, a szülőknek!
 
Iván Gabriella, az Apor kórus karnagya
 

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »