Főoldal      E-mail
Eseménynaptár
Közlemény
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda,
Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola,
Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
Adószám: 18525845-2-08
OM: 030712
 
 
 
 
 
 
Iskolai étkeztetés
Határtalanul
Gyermekvédelem
Adó 1%

Kedves Szülők!

Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az

 
Egyházi Iskolák és Templomok Fenntartásáért Alapítványt
9021 Győr, Káptaladomb 5/B
adószám: 19111421-1-08
bankszámlaszám: 11737007-20529396
 
A másik egy százalékról is rendelkezhetnek:
A kedvezményezett technikai száma, neve:
0011 Magyar Katolikus Egyház
 
Továbbra is lehetőségük van az 1% felajánlásával az iskolát támogatni az alábbi módon is: 
 
Apor Vilmos Római Katolikus Iskola Alapítvány
Adószám: 19112958-1-08
Számlaszám:
10200249-33072856-00000000
 
Hálás szívvel köszönjük az iskola számlájára küldött támogatásukat is.
Apor Vilmos Római Katolikus Óvoda, Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola, Gimnázium és Kollégium
9024 Győr, Pátzay Pál u. 46.
adószám: 18525845-2-08
bankszámlaszám: 10700031-70870941-51100005
 
 
........................................................
  
Aporos alkotások

 

Aporos diákok alkotásai a városnak
A Győri Kommunális Szolgáltató Kft felkérésére, gipszkartonra festett nagyméretű képeket készítettünk.

Bővebben>>

 

 

 

A mesék birodalmában
A Kisalföld szerkesztősége megkereste iskolánkat, hogy egy meseíró pályázathoz illusztrációkat készítsünk...
Részletek>>
 

 

Énekkari CD
A 15 éves jubileum alkalmából jelent meg az iskola énekkarának második CD lemeze a Magyar Kultúra Kiadó gondozásában, Gloria in Excelsis Deo címmel. Részletek>>

 

 

 

 

Apor antológia
Jubileumi tanévünk alkalmából megjelent az új Apor antológia. Részletek>>
 

 

 

 

 

 

Ikon
Bukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható...
 

 

Pályázatok

 

TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229

Élményszerű tanulás, kultúra és tehetséggondozás>>

TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156

Számítógépes infrastruktúra bővítés>>

Apor Alapítvány KEOP - 4.2.0/A/09-2009-0007>>
 

Támop 3.4.3-08/2 pályázat
Iskolai tehetséggondozás
Részletek>>
 

Környezet és Energia Operatív Program
2009.6.1.0/A-2009-0050>>

Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>>

 

 
Aktualitások
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
TSZM zárókirándulás
A Tiszta Szívek Mozgalmának idei utolsó programjára június 9-én került sor a kismegyeri Isteni Irgalmasság-templomban. A résztvevőket Bartók Ferenc bencés plébános fogadta, aki bemutatta a 2011-ben felszentelt templomot...
2026.06.15.
Az Apor Kórus a Zene Házában
Már alig vártuk, hogy eljöjjön az a júniusi nap, amikor együtt kirándulhatunk. Az időjárást megrendeltük, meg a vonatot is, mert kivételesen nem 60 perc késéssel indultunk el Győrből. Ragyogó napsüté...

Aktualitások

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »

2025.11.06. - 5.a osztály a Bűvösvölgyben

Izgatottan vártuk az első közös iskolán kívüli programunkat felsősként. A soproni Bűvösvölgyben tett látogatásunk minden várakozásunkat felülmúlta. Fantasztikus élmény volt a szinkronizálás, híradó készítés, de a legeslegérdekesebb a saját filmünk leforgatása volt. Amellett, hogy jól éreztük magunkat ,nagyon sokat tanultunk a média működéséről. Nagyon tanulságos volt az Internet veszélyeiről szóló foglalkozás is. Hamarosan osztályfőnöki órán megnézhetjük a munkánk eredményét.
 
Már alig várjuk!!!
5.a osztály

2025.11.02. - Német nyelvi hét

 
 
 
 
 

2025.10.25. - Őszi alkotó délután a napközi otthonban

Zelk Zoltán: Október (részlet)

„Kisöccsétől, szeptembertől
búcsút vesz és útra kél,
paripája sűrű felhő,
a hintója őszi szél.
Sárga levél hull eléje,
amerre vágtatva jár,
félve nézi erdő, liget,
de ő vágtat, meg se áll.”
 
 
 
 
 
Az alsó tagozatos kisdiákjaink nagy örömére az őszi szünet előtt, kézműves foglalkozást szerveztek a napközi otthonban a tanítók. A vidám hangulatú alkotó délutánon fejleszthették kézügyességüket, kreativitásukat a gyermekek. Szebbnél szebb őszi színekben pompázó alkotások készültek, melyek a mellékelt képeken megtekinthetők.
Minden tanulónak élményekben gazdag, pihentető őszi szünetet kívánunk!
Alsó tagozat
 

2025.10.24. - Október 23.

,,Szabadság. Ez a kulcsszava az október 23-ai ünnepnek. Több a hasonlóság köztünk és az ’56-os fiatalok között, mint gondolnánk. Hiszen ma, 2025-ben sem gondolunk mást, mint a forradalmi ifjak, hogy számunkra Magyarország függetlensége és szabadsága a legfontosabb.
Míg 1956-ban ezt harccal akarták kivívni, úgy ma épp ellenkezőleg: a béke mindenáron történő megőrzésével.1956-ban arra volt szükség, hogy a fiatalok fegyverrel és önfeláldozással kiálljanak a szabadságukért, ma pedig arra van szükség, hogy elutasítsuk a fegyver használatát!
Szabadság és függetlenség mindenekelőtt, ezt mi, magyarok jól tudtuk 1848-ban, jól tudtuk 1956-ban, 1989-ben és jól tudjuk 2025-ben is.” - ezekkel a gondolatokkal nyitotta meg az ünnepi megemlékezést Csulik Beáta igazgatóhelyettes.
 
Ezután a 9. B osztály tanulóinak színvonalas előadása következett, és Bendes Violetta 11. A osztályos tanuló Márai Sándor Mennyből az angyal című versét szavalta. A koreográfiát Rózsavölgyi Száva és Varga Nóra 9.A osztályos tanulók tanították be. A képeket rendezte: Faller Zsuzsanna tanárnő. Az ünnepség zárásaként a hősökért szólt most nemzeti imánk, a Himnusz, amelyet Somfai Elemér karnagy játszott zongorán. Felkészítő tanárok: Rózsavölgyiné Nagy Orsolya és Csulik Beáta.
Az ünnepséget követően sor került az oklevelek és a jutalmak átadására Sántáné Kiss Rita igazgatóhelyettes és Krisztián atya jóvoltából. Díjazásban részesültek az ötletes őszi dekorációt készítő osztályok, az Implom József Helyesírási Verseny helyezettjei, valamint a reggeli Rózsafüzér imádságban aktívan részt vevő tanulók. Főigazgatói dicséretben részesültek az V. Tomori Kadét Kupa elnevezéssel kétfordulós, országos, hazafias, történelmi versenyen részt vevő diákok.
Az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából a győri iskolákat egy közös versmondásra hívták, amelyen Bendes Violetta 11.A osztályos tanuló képviselte iskolánkat. A közös versmondás, Illyés Gyula Egy mondat a zsarnokságról című verse a városi koszorúzási ünnepségen került bemutatásra.
Tisztelet a hősöknek!
Csulik Beáta igazgatóhelyettes
Október 23 képek >>
 

2025.10.24. - Dobogós helyezések a rajzversenyen

2025. október 17-én, iskolánk tanulói kitűnő eredménnyel vettek részt a Szanyi Szent Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda által rendezett rajzversenyen, melyet Assisi Szent Ferenc Naphimnusza születésének 800. évfordulója alkalmából hirdettek. A
 
III. korcsoport versenyzőinek Szent Ferencet és közösségét kellett ábrázolniuk ceruzával, mindössze 90 percben.
 
SÁNDOR HANGA ( 5. c osztályos tanulónk ) a 3. helyezést érte el.
BALOG ANNA ( 6. a osztályos tanulónk ) különdíjat kapott.
 
 
A IV. korcsoport feladata egy szimbolikus kép alkotása volt Szent Ferencről és üzenetéről.
 
ANTAL VIOLA ( 7. b osztályos tanulónk ) az 1. helyezést,
KÓNYI ZSÓFIA ( 7. b osztályos tanulónk ) a 2. helyezést érték el.
 
Rajzverseny képek>>
 
A díjazottaknak és a résztvevőknek szívből gratulálunk!
Bende Andrea, rajztanár
 

2025.10.22. - Idősek köszöntése a Szent Anna Otthonban

„Hallgassunk az okosabbra és jól fogunk járni,
Okos szóra ki nem hallgat, meg fogja még bánni.
Hallgassunk az öregekre, ők sokat átéltek,
Ifjú ész, új könyv, divat ezzel föl nem érnek.
Hallgassunk jó szüleinkre, az ő szavuk drága
Áldott leszel, hogyha hallgatsz szüleid szavára.
Hallgassátok szíveteknek mit súg a Jóisten,
Mert őnála bölcsebb, szentebb és szeretőbb nincsen.”
(Blaskó Mária: Jó tanács)
 
Hagyománnyá vált, hogy október hónapban iskolánk alsó tagozatos tanulói köszöntik a Szent Anna Otthon lakóit. A kisgyermekek őszinte jókívánságaikat, köszönetüket és hálájukat fejezték ki a sok imádságért, amit nap – mint nap megtapasztalhatnak a Jóisten kegyelmi ajándékai által. Az ünnepi műsor első részében az alsó tagozat Napsugár Kórusa a békéről és a szeretetről énekelt. A 3. c osztályos tanulók szívet melengető versekkel és Szent Erzsébet rózsacsoda című jelenetével ajándékozták meg a szépkorúakat. A vidám hangulatot a 4. c osztály biztosította, polgári táncokat mutattak be. Végül a Napsugár Kórus szeretetteljes éneke zárta a műsort: Áldjon meg téged az Úr. A tisztán csengő gyermekhangok könnycseppeket csaltak a hallgatóság szemébe. Nagyon sok dicséretben részesültek szereplőink.
Köszönjük a felkészítő pedagógusoknak: Kovács Anna Zsuzsanna és Somfai Elemér karvezetőknek, Kovács – Kiss Gabriella és Hájas – Bodor Nóra tanítónőknek áldozatos munkáját.
A Szent Anna Otthon dolgozóinak köszönetünket fejezzük ki a szívélyes vendéglátásért!
 
 
Sántáné Kiss Rita
igazgatóhelyettes

2025.10.22. - Fogadóóra

 

2025.10.22. - Kosárlabdagála

Nagy várakozással és izgalommal készültünk idén a maratoni kosárlabdagálára. a pólók tervezése, abüfé szervezése, a csapatok beosztása...szóval a Dökösök igazán nem tétlenkedtek. És eljött anagy nap. Október 17-én délután három órakor a bírói sípszó éles hangjára elindult a számláló automatika, megszólalt a fanfár és elkezdődött a 9.A- 9.C-s lányok nagy küzdelme. Eután a gondos beosztás szerint zajlottak az osztálymeccsek, később bekapcsolódtak az öregdiákok is három giga-csapattal, és megérkezett a SZESE férfi kézilabdacsapatból verbuválódott team is. Persze a TANARAK elit csapata is részt vett a küzdelmekben! Rendkívül jó meccsek kerekedtek az est folyamán, a játékosok komolyan vették a csatát. Volt egy-két kisebb sérülés jellegű jajongás is, de Tengelyné Garanc Rita védőnő, Dr. Verebi Enikő, Gaálné Dr. Szabó Réka és Dr. Maár Klaudia testi jegelés mellett lelki melengetést is adott a szenvedőknek. A büfében melegszendvics, hot-dog, frissen sütött gofri, Ceres-kalács korlátlan mennyiségével biztosítottuk, hogy még véletlenül se érjen senkit utol az éh-halál. Nagyné somogyi Ági néni és Szakály Gáborné Kriszti néni hősies helytállással vezették a büfét. Szomjunkat ásványvízzel és teával oltottuk.
 
 
Aki éppen nem kosarazott, ehetett, ihatott, billiárdozhatott, csocsózhatott, ||: ping-pongozhatott, darts táblába nyilat dobhatott...ez minket úgy meghatott, hogy ettünk még a szendvicsből vagy hatot, az a fiatalokra megint úgy hatott, hogy aki akart újból billiárdozhatott, csocsózhatott....:|| Akinek nem volt máshoz kedve, nagyokat beszélgethetett, meccset nézhetett. Az öregdiákok több évre visszamenő generációból rekordszámban tértek vissza az Alma materbe - jóvolt őket látni, jó volt velük találkozni! Jó volt az is, hogy sok kolléga is eljött, hogy kötetlenül legyenek együtt egymással és a gyerekekkel.
Köszönünk minden segítséget! Köszönjük az iskolának, a Dobos pizzériának, a Ceres üzemének, a Szülői munkaközösségnek! Folytatás következik a Dök nem áll le - jöhet a Katalin bál, az adventi foci...  
 
Gaál Barnabás és a DöK
 
 
 

2025.10.21. - Őszi díszbe öltözött aulánk

Iskolánk alsó tagozatos tanulói varázslatos őszi díszbe öltöztették aulánkat. Rendkívül ötletes, kreatív alkotásokat készítettek a gyermekek. A Szent Márton - napi rendezvényünkön minden alkotó kisdiákot jutalomba részesítünk. Köszönjük a szülők segítő együttműködését, támogatását!
 
Sántáné Kiss Rita
igazgatóhelyettes
 

2025.10.21. - Napsugár kórus kirándulása Zircre

Iskolánk alsós énekkarának, Napsugár Kórusa őszi kirándulásra indult október 18-án, szombaton Zircre. Elsőként a 800 éve Zircen élő szerzetesek mindennapjaiba tekintettünk be a rendtörténeti kiállítás során. Megcsodáltuk a Ferenc József császár és király látogatásának, a magas rangú egyházi személyek fogadásának helyszínét, a Királytermet is. Felsétáltunk 20 méteren kanyarogva, 146 márványlépcsőn keresztül, az egykor csillagvizsgálóként használt Vöröstoronyba. A kilátóból megszemléltük a Zirci – völgy csodás panorámáját is. Idegenvezetőnkkel megismerkedtünk a Ciszterci Műemlékkönyvtárban a ciszterci gyűjtemény és rend történetével, megcsodáltuk a Vilde testvérek keze munkáját dicsérő, intarziás berendezésű nagytermet is.
Tárlatvezetőnkkel megtekintettük a ciszterci szerzetesek által építtetett, majd 2005-ben restaurált Ciszterci Apátság Bazilikáját. Dalra fakadva a Béke napja közel… énekével meghallgathattuk a bazilika csodálatos akusztikáját is. Ebéd után, a szabadidőparkot megkeresve az önfeledt játéké volt a főszerep. Kirándulásunk végén megpihenve a Monostori Cukrászdában, vidám beszélgetés mellett fogyasztottuk el kedvenc süteményünket.
Azzal az örömteli szándékkal indultunk haza, hogy jövőre is folytatjuk ilyen jó hangulatban országunk megismerését újabb, csodás tájakon.
 
 
Kovács Anna Zsuzsanna és Somfai Elemér
karvezetők
 

2025.10.21. - Holenda Barnabás Matematikaverseny

 Megjelent a Holenda Barnabás Matematikaverseny versenykiírása!
 

2025.10.19. - DRÁMAÓRÁK AZ 5., 6. OSZTÁLYBAN

Ötödikes és hatodikos diákjaink a héten a BARÁTSÁG témájában gondolkodtak közösen. Mit jelent kiállni valakiért? És mit érzünk, ha egy barátunk nem teszi meg ugyanezt értünk? Az interaktív színházi játék egy kisgyerekkori barátságból indult, majd végig követhettük az alsós éveket, majd a szereplők felsős korukban mutatkoztak meg. A diákok – belehelyezkedve a szereplők helyzetébe, döntéseibe - arra keresték a választ, hogy mi történik, ha a kamaszok közé konfliktus ékelődik.
 
 
Schindlerné Nagy Kinga

2025.10.15. - Angol nyelvvizsga-tájékoztató az iskolában

Október 14-én iskolánk vendége volt Rádai Péter, az Euronyelvvizsga képviseletében, aki tájékoztatót tartott a nyelvvizsga íráskészség feladatáról. Az előadás során bemutatta a típusfeladatokat, felhívta a figyelmet arra, hogyan érdemes beosztani az időt, és részletesen ismertette, miként kapják a pontokat és hogyan történik a két írásbeli feladat értékelése. A rendezvényen sokan voltak a diákok, akik érdeklődve hallgatták az előadót. Rádai Péter profi, gyakorlatias bemutatója sok hasznos tanácsot adott a sikeres vizsgafelkészüléshez. Köszönjük a szervezést Baloghné Kalmár Zsuzsanna kolléganőnek.
 
 

2025.10.13. - Sportsiker

Diákolimpia Országos elődöntőbe jutottak ma az V-VI. korcsoportos kézis fiaink. Gratulálunk és sok sikert az országos elődöntőn!
 

2025.10.13. - Tiszta Szívek Mozgalma – Kirándulás Sopron-Bánfalvára

A TSZM évindító programjaként kirándulást szerveztünk gimnáziumi tanulóink számára Sopron-Bánfalvára. 2025.10.09-én 25 diákkal és 3 kísérővel vonattal érkeztünk meg Sopronba. Utunk elsőként a Sopronbánfalvi pálos, későbbi karmelita kolostorba vezetett, ahol tárlatvezető segítségével ismerkedtünk meg a kolostor történetével, amely a 10. századik nyúlik vissza. Az épület mai formájában szállodaként és étteremként működik, emellett helyet adva különböző rendezvényeknek. Különösen megérintett bennünket a kolostor belső udvarának béketeremtő hangulata, a cellasor, a csendre intő noviciátus terme és a könyvtár eredeti, csipkézett ablakai. A falfestményekkel borított ebédlő korhű környezetében fogyasztottuk el ebédünket, majd ezt követően együtt imádkoztunk és énekeltünk Sipos Balázs 11. osztályos diákunk orgonakíséretével a kolostor templomában, a Mennyek Királynője templomban. A Szentek lépcsőjén lehaladva, Krisztián atya segítségével megismerkedtünk a 14 szentet ábrázoló szoborcsoporttal. Így haladtunk tovább a kolostor közelében található 12. századi Mária Magdolna templomba, ahol imával köszöntöttük Magyarok Nagyasszonyát. A napot szabadidős programmal zártuk Sopron belvárosában.
 
Némethné G. Krisztina és S. Nagy Ildikó
 

2025.10.09. - FAÜLTETÉS A ZÖLDEBB GYŐRÉRT

A brit természettudós, David Attenborough gondolatát idézve indult 4. éve az idei faültetési akciónk:
 
„Elismerjük vagy sem, véglegesen függünk a természettől. Tőle kapjuk életünk minden falatját, minden lélegzetvételnyi levegőnket. A természet a legdrágább kincsünk, ezért meg kell védenünk. Jövőnk attól függ, hogy képesek vagyunk-e most cselekedni.”
 
 
IGEN! Cselekedtünk és fogunk a jövőben is, ha egy cseppnyit is! Nagy lelkesedéssel ültettük el idén is az évfolyamok által vásárolt 13 vérszilvafát iskolánk melletti közterületen. A Győr-Szol Zrt. Városüzemeltetési Igazgatósága munkatársai segítettek a munkában. Jó érzés töltött el bennünket, hogy a már elültetett fáink lombosodnak, cseperednek. Igyekszünk ezzel a programunkkal is példát mutatni a természet védelmére, a környezetünk fenntarthatóságára és élhetőbbé tételére.
 
Faültetés képek>>
 
Szalontay Lukácsné
szervező tanár

2025.10.08. - Huniverzum – Magyarok a világűrben kiállítás

Október 1-jén a biológia- és földrajz fakultáció keretében ellátogattunk a Huniverzum – Magyarok a világűrben c. kiállításra a Millenárison. A tárlat nagyon interaktív volt, sok mindent szemléletesen bemutattak. Különféle kísérleteket láthattunk videó formájában, amelyeket többek között az űrben is elvégeztek. Számomra a muslicás kísérlet tetszett a legjobban, amelyben arra voltak kíváncsiak, hogy a kozmikus sugárzás hogyan hat az élőlény DNS-ére.
 
 
A kísérletek után többféle szimuláció is várt ránk: például VR-szemüvegen keresztül megtapasztalhattuk, milyen érzés lehet az űrállomáson lebegni. Kiállítottak eredeti űrruhákat, valamint különféle űrbéli berendezéseket és eszközöket, sőt az űrállomás egy részét is, ahol átélhettük, milyen lehet egy űrkabin belsejében tartózkodni. A tárlatvezetés röviden és tömören bemutatta az űrhajózás fejlődését is. A tanulmányi kirándulás számomra örök emléket hagyott.
Kukorelli Ábel 11.A
Kísérő tanárok: Fráterné Németh Szilvia, Szakály Gáborné tanárnők

2025.10.07. - Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

 „A gyerekek imádsága különleges erővel bír Isten előtt,
olyannal, amely le tudja bontani a falakat,
képes begyógyítani a sebeket és fényt hozni a sötétségbe.”
/Anton Lässer CP/
 
 
Iskolánk közössége is részt vett az egész világra szóló eseményen, amelyben Szűz Mária közbenjárását kértük a békéért és az egyetértésért. A kiinduló gondolat Szent Pio atyától származik, aki azt mondta: „Ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni.” Az idén október 7-én, Rózsafüzér Királynője emléknapján huszadik alkalommal kapcsolódtunk be a közös rózsafüzér imádságba. Iskolánk lelkipásztora, Ézsöl Krisztián atya buzdító gondolatai nyitották meg áhítatunkat. Az alsó tagozatos kisdiákok aulánkban élő rózsafüzért alkotva kapcsolódtak be, a felsősök által előimádkozott rózsafüzérbe. A kisgyermekek nagy lelkesedéssel helyezték el az „üdvözlégyeket” jelölő fehér rózsákat a képzeletbeli füzéren. A felső és gimnáziumi tagozatok iskola rádión keresztül vettek részt a közös imádságba.
 
A rózsafüzért imádkozó gyermekek a mostani, 2025-ös szentévben a remény kis zarándokai: Máriával és Jézussal együtt járják be a keresztény hit központi titkait, és reményt visznek családjaikba, iskolánk közösségébe, országunkba. Bízzunk a gyermeki ima erejében! Köszönetünket fejezzük ki; Szalainé Csapó Rita és Marek László hitoktatóknak, hogy megszervezték a közös imádságot.
 
Rózsafüzér képek>>
Sántáné Kiss Rita
igazgatóhelyettes
 

2025.10.07. - Gyűjtés az Állatmenhely részére

Nagyon jó volt látni idén is, ahogy összefogott közösségünk apraja és nagyja Állatok világnapján a győri Állatmenhely védencei javára. Nagyon sok adomány gyűlt most is össze,melyet kedden át is adtunk. Köszönjük szépen mindazoknak, akik mellénk álltak! Külön köszönet a DÖK lelkes fiataljainak a segítségükért!
 
Természettudományos Munkaközösség

2025.10.07. - Családi nap Nyúlon

Szombaton csodaszép, napsütéses időben tartottuk meg a 9.A osztály családi napját Nyúlon. Vezetőnk Szűcs Mihály, iskolánk nyugalmazott földrajz- és biológiatanára volt, aki több könyvet is írt Nyúl község történetéről, természeti kincseiről és látnivalóiról. Érdemes megemlíteni, hogy Misi bácsinak két verseskötete is megjelent. Először az 1774 és 1778 között épült barokk templomot néztük meg, melynek oltárképeit és freskóit a kor kiváló művésze, Dorfmeister István készítette. Hallhattunk arról is, hogyan élték meg a nyúliak történelmünk sokszor embert próbáló eseményeit. Közép-Európa egyik legnagyobb szurdokvölgyén – ahogy itt nevezik, a Szurdikon – keresztül jutottunk el a Szent Donát-kápolnához. Szent Donátot Nyúlon is, mint a szőlők védőszentjét tisztelik. A nyúlhegyi kápolna mellett egy kis helytörténeti múzeum is található, ahol bemutatják Nyúl község helyi értékeit és a paraszti élet használati eszközeit.
A Vaskapu utcában megcsodáltuk a löszfalba vájt pincéket és a gyurgyalagok költőüregeit. Néhány kilométeres sétát követően elérkeztünk a 12 méter magas Lila-hegyi kilátóhoz. Megérte megmászni a 60 lépcsőt, mert odafentről gyönyörű kilátás nyílt a környékre! Az osztályprogram a száz méter hosszú Sárkánylik-pincénél ért véget, ahol a tulajdonos, Lengyel István musttal kínálta meg csapatunkat.
 
Nagyon hálásak vagyunk Misi bácsinak, aki a tőle megszokott lelkesedéssel és humorral vezetett minket végig ezen a különleges túrán. Csupa érdekes történeteket hallottunk, és sok szépséget láttunk. Mindenkinek csak ajánlani tudjuk, hogy tegyen egy kirándulást a Győrtől mindössze 13 kilométerre fekvő Nyúlra és a környékére – garantáltan nem fog csalódni!
 
 

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »