Kedves Szülők!
Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az
|
|
|
|
|
|
|
|
IkonBukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható... |
|
TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229 |
|
TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156 |
|
Támop 3.4.3-08/2 pályázat |
|
Környezet és Energia Operatív Program |
|
Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>> |
|
„Kisöccsétől, szeptembertől
búcsút vesz és útra kél,
paripája sűrű felhő,
a hintója őszi szél.
|
Sárga levél hull eléje,
amerre vágtatva jár,
félve nézi erdő, liget,
de ő vágtat, meg se áll.”
|
,,Szabadság. Ez a kulcsszava az október 23-ai ünnepnek. Több a hasonlóság köztünk és az ’56-os fiatalok között, mint gondolnánk. Hiszen ma, 2025-ben sem gondolunk mást, mint a forradalmi ifjak, hogy számunkra Magyarország függetlensége és szabadsága a legfontosabb.
2025. október 17-én, iskolánk tanulói kitűnő eredménnyel vettek részt a Szanyi Szent Anna Katolikus Általános Iskola és Óvoda által rendezett rajzversenyen, melyet Assisi Szent Ferenc Naphimnusza születésének 800. évfordulója alkalmából hirdettek. A
Hagyománnyá vált, hogy október hónapban iskolánk alsó tagozatos tanulói köszöntik a Szent Anna Otthon lakóit. A kisgyermekek őszinte jókívánságaikat, köszönetüket és hálájukat fejezték ki a sok imádságért, amit nap – mint nap megtapasztalhatnak a Jóisten kegyelmi ajándékai által. Az ünnepi műsor első részében az alsó tagozat Napsugár Kórusa a békéről és a szeretetről énekelt. A 3. c osztályos tanulók szívet melengető versekkel és Szent Erzsébet rózsacsoda című jelenetével ajándékozták meg a szépkorúakat. A vidám hangulatot a 4. c osztály biztosította, polgári táncokat mutattak be. Végül a Napsugár Kórus szeretetteljes éneke zárta a műsort: Áldjon meg téged az Úr. A tisztán csengő gyermekhangok könnycseppeket csaltak a hallgatóság szemébe. Nagyon sok dicséretben részesültek szereplőink.
Nagy várakozással és izgalommal készültünk idén a maratoni kosárlabdagálára. a pólók tervezése, abüfé szervezése, a csapatok beosztása...szóval a Dökösök igazán nem tétlenkedtek. És eljött anagy nap. Október 17-én délután három órakor a bírói sípszó éles hangjára elindult a számláló automatika, megszólalt a fanfár és elkezdődött a 9.A- 9.C-s lányok nagy küzdelme. Eután a gondos beosztás szerint zajlottak az osztálymeccsek, később bekapcsolódtak az öregdiákok is három giga-csapattal, és megérkezett a SZESE férfi kézilabdacsapatból verbuválódott team is. Persze a TANARAK elit csapata is részt vett a küzdelmekben! Rendkívül jó meccsek kerekedtek az est folyamán, a játékosok komolyan vették a csatát. Volt egy-két kisebb sérülés jellegű jajongás is, de Tengelyné Garanc Rita védőnő, Dr. Verebi Enikő, Gaálné Dr. Szabó Réka és Dr. Maár Klaudia testi jegelés mellett lelki melengetést is adott a szenvedőknek. A büfében melegszendvics, hot-dog, frissen sütött gofri, Ceres-kalács korlátlan mennyiségével biztosítottuk, hogy még véletlenül se érjen senkit utol az éh-halál. Nagyné somogyi Ági néni és Szakály Gáborné Kriszti néni hősies helytállással vezették a büfét. Szomjunkat ásványvízzel és teával oltottuk.
Iskolánk alsó tagozatos tanulói varázslatos őszi díszbe öltöztették aulánkat. Rendkívül ötletes, kreatív alkotásokat készítettek a gyermekek. A Szent Márton - napi rendezvényünkön minden alkotó kisdiákot jutalomba részesítünk. Köszönjük a szülők segítő együttműködését, támogatását!
Iskolánk alsós énekkarának, Napsugár Kórusa őszi kirándulásra indult október 18-án, szombaton Zircre. Elsőként a 800 éve Zircen élő szerzetesek mindennapjaiba tekintettünk be a rendtörténeti kiállítás során. Megcsodáltuk a Ferenc József császár és király látogatásának, a magas rangú egyházi személyek fogadásának helyszínét, a Királytermet is. Felsétáltunk 20 méteren kanyarogva, 146 márványlépcsőn keresztül, az egykor csillagvizsgálóként használt Vöröstoronyba. A kilátóból megszemléltük a Zirci – völgy csodás panorámáját is. Idegenvezetőnkkel megismerkedtünk a Ciszterci Műemlékkönyvtárban a ciszterci gyűjtemény és rend történetével, megcsodáltuk a Vilde testvérek keze munkáját dicsérő, intarziás berendezésű nagytermet is.
A TSZM évindító programjaként kirándulást szerveztünk gimnáziumi tanulóink számára Sopron-Bánfalvára. 2025.10.09-én 25 diákkal és 3 kísérővel vonattal érkeztünk meg Sopronba. Utunk elsőként a Sopronbánfalvi pálos, későbbi karmelita kolostorba vezetett, ahol tárlatvezető segítségével ismerkedtünk meg a kolostor történetével, amely a 10. századik nyúlik vissza. Az épület mai formájában szállodaként és étteremként működik, emellett helyet adva különböző rendezvényeknek. Különösen megérintett bennünket a kolostor belső udvarának béketeremtő hangulata, a cellasor, a csendre intő noviciátus terme és a könyvtár eredeti, csipkézett ablakai. A falfestményekkel borított ebédlő korhű környezetében fogyasztottuk el ebédünket, majd ezt követően együtt imádkoztunk és énekeltünk Sipos Balázs 11. osztályos diákunk orgonakíséretével a kolostor templomában, a Mennyek Királynője templomban. A Szentek lépcsőjén lehaladva, Krisztián atya segítségével megismerkedtünk a 14 szentet ábrázoló szoborcsoporttal. Így haladtunk tovább a kolostor közelében található 12. századi Mária Magdolna templomba, ahol imával köszöntöttük Magyarok Nagyasszonyát. A napot szabadidős programmal zártuk Sopron belvárosában.
A brit természettudós, David Attenborough gondolatát idézve indult 4. éve az idei faültetési akciónk:
Iskolánk közössége is részt vett az egész világra szóló eseményen, amelyben Szűz Mária közbenjárását kértük a békéért és az egyetértésért. A kiinduló gondolat Szent Pio atyától származik, aki azt mondta: „Ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért, akkor a világ meg fog változni.” Az idén október 7-én, Rózsafüzér Királynője emléknapján huszadik alkalommal kapcsolódtunk be a közös rózsafüzér imádságba. Iskolánk lelkipásztora, Ézsöl Krisztián atya buzdító gondolatai nyitották meg áhítatunkat. Az alsó tagozatos kisdiákok aulánkban élő rózsafüzért alkotva kapcsolódtak be, a felsősök által előimádkozott rózsafüzérbe. A kisgyermekek nagy lelkesedéssel helyezték el az „üdvözlégyeket” jelölő fehér rózsákat a képzeletbeli füzéren. A felső és gimnáziumi tagozatok iskola rádión keresztül vettek részt a közös imádságba.
Nagyon jó volt látni idén is, ahogy összefogott közösségünk apraja és nagyja Állatok világnapján a győri Állatmenhely védencei javára. Nagyon sok adomány gyűlt most is össze,melyet kedden át is adtunk. Köszönjük szépen mindazoknak, akik mellénk álltak! Külön köszönet a DÖK lelkes fiataljainak a segítségükért!
Szombaton csodaszép, napsütéses időben tartottuk meg a 9.A osztály családi napját Nyúlon. Vezetőnk Szűcs Mihály, iskolánk nyugalmazott földrajz- és biológiatanára volt, aki több könyvet is írt Nyúl község történetéről, természeti kincseiről és látnivalóiról. Érdemes megemlíteni, hogy Misi bácsinak két verseskötete is megjelent. Először az 1774 és 1778 között épült barokk templomot néztük meg, melynek oltárképeit és freskóit a kor kiváló művésze, Dorfmeister István készítette. Hallhattunk arról is, hogyan élték meg a nyúliak történelmünk sokszor embert próbáló eseményeit. Közép-Európa egyik legnagyobb szurdokvölgyén – ahogy itt nevezik, a Szurdikon – keresztül jutottunk el a Szent Donát-kápolnához. Szent Donátot Nyúlon is, mint a szőlők védőszentjét tisztelik. A nyúlhegyi kápolna mellett egy kis helytörténeti múzeum is található, ahol bemutatják Nyúl község helyi értékeit és a paraszti élet használati eszközeit.