Kedves Szülők!
Kérjük Önöket, hogy adójuk egy százalékával támogassák az
|
|
|
|
|
|
|
|
IkonBukits Ernő tanár úr "A Tápláló és tanító Krisztus" című ikonfestménye az aulában látható... |
|
TÁMOP-3.2.11/10-1-2010-0229 |
|
TIOP 1.1.1/07/1-2008-1156 |
|
Támop 3.4.3-08/2 pályázat |
|
Környezet és Energia Operatív Program |
|
Épületenergetikai fejlesztés
KEOP-4.10.0/A/12-2013-0273>> |
Iskolánkban a 7-12. évfolyamos tanulók drogprevenciós előadásokon vettek részt, amelyet Varga András - r.főhadnagy - a Győri Rendőrkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának szakembere tartott. Az órák középpontjában az alkohol, a cigaretta és a kábítószerek álltak. A diákok hiteles, korosztályukhoz igazított tájékoztatást kaptak a leggyakoribb veszélyekről, a függőség kialakulásának folyamatáról, valamint a jogi következményekről. Szó esett a felelős döntéshozatalról és a kortárs nyomás kezelésének lehetőségeiről is. Köszönjük az informatív és elgondolkodtató előadást, amely hozzájárult tanulóink tudatosságának és egészségtudatos szemléletének erősítéséhez.
Február 13-án rendeztük meg az alsó tagozat vidám farsangi délutánját. A gyerekek izgatottan, ötletesebbnél ötletesebb jelmezekben érkeztek a bohókás álarcokkal, színes girlandokkal feldíszített aulába. A mulatságot az 1. c osztály tanulói egy kedves farsangi kikiáltóval nyitották meg. Ezt követte az. 1. b osztály fergeteges cowboy tánca, felidézve a kockás inges, kalapos vadnyugati hangulatot. A továbbiakban az 1. a osztály egy igazán kreatív produkcióval lepte meg a nézőket, bemutatták a zokni bábszínházat. Az egyedi, színes zoknibábok „életre” keltek a lendületes zenére a paraván mögött. A folytatásban nagy sikert aratott Szűcs Natasa 3.c osztályos diákunk ritmikus gimnasztika versenygyakorlata is. Láthattuk még a 4. c osztályból a Boros Alíz, Kuris Kamilla és Szalavári Hanna alkotta Golden Girls névre hallgató formáció modern, népszerű zenére táncolt koreográfiáját is, melyet a jókedvű közönség vastapssal köszönt meg. A fellépések között megmutatták az évfolyamok vidám jelmezeiket. A műsorfolyamot a Lehoczkyné Idei Viola által vezetett alsós gyermek tánccsoport pörgős tánca zárta. A színes szoknyák és összehangolt lépések igazi fesztiválhangulatot teremtettek. Végül sor került az elmaradhatatlan közös táncra, ahol gyermek, szülő, tanító együtt ropta a színes álarcok mögé rejtőzve. A mulatozás ezt követően a szépen feldíszített osztálytermekben folytatódott, ahol az eszem- iszom mellett sok játék, tombolahúzás, közös tánc tette felejthetetlenné ezt a mókás délutánt.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Savaria Országos Történelmi Tanulmányi Verseny vármegyei fordulóját 7-8. osztályosok számára iskolánkban rendeztük meg 2026. február 10-én. A verseny célja a történelem iránti érdeklődés felkeltése. A rendezvény lehetőséget biztosított a diákoknak, hogy megmérettessék magukat történelmi témákban, valamint fejlődhessenek történelmi gondolkodás és elemzés terén. A vármegyei forduló sikeres lebonyolítása történelmet tanító kollégáim elkötelezettségét tükrözi a magas színvonalú oktatás és versenylehetőségek biztosítása iránt.
Nagy várakozás és lázas készülődés előzte meg a gimnazisták farsangját, amely a DöK számára egy óriási kihívás és izgalom, hiszen a legjobbat szeretnék diáktársaiknak a lelkes szervezőcsapat tagjai. A sport témában meghirdetett suli-bulira szép számmal érkeztek "sportolók", "sportmanager-ek", de még cirkuszi porondmester és bohócok is jelen voltak. Kemecsei Krisztián elnökünk és diák-stúdióvezetőnk technikai bravúrjának köszönhetően a profi színpadi viágításrendszert is sikerült beüzemelni. A jó hangulatú estet a 10.B osztály produkciója nyitotta Bródy János: Mindannyian mások vagyunk című dalával. Rózsavölgyi Száva, Bokor Bogi és Varga Dóri tánckoreográfiájával a jelenlévők is táncra perdültek. A fantasztikus zenéről a DöK-DJ stáb gondoskodott. Jóízű beszélgetések, darts és kártyázás is az est "szereplője" volt. A jó szülők (köszönjük a támogatásukat!) és a DöK jóvoltából hatalmas tombola-party is kerekedett, amelyet Barni bácsi szóló énekprodukciója vezetett be. A tombola közben SportKahoot játék tette még izgalmasabbá a sorsolást. A nyeremények között volt ceruza, radír, KALBÁSZ, Erős Pista, Plüss és nem plüss, csoki és spagetti, kirakó és labda, óra és hangszóró, Dobos vacsorajegyek, mozijegyek, utalványok, Kriszti néni farsangi tortája és a fő-fő díj: a LEGO. A legkitartóbbak az éjjeli percekben még Just Dance számokra táncolva érezték jól magukat.
A győri Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda idén harmadik alkalommal rendezte meg Komplex Művészeti Versenyének keretében az Egyházmegyei Szavalóversenyt. A versenyen Szent Ferenc Naphimnuszának, és egy választott versnek szavalatával lehetett részt venni. A szavalatokat szakmai zsűri - Priskinné Tuller Marianna versmondó, tanár, képzőművész és Dr. Nemesné Dr. Matus Zsanett történész, irodalomtörténész – értékelte.
Mindig nagy élményt jelent nekünk, ha az osztállyal közösen töltünk korcsolyázós vagy más programokat. Az elmúlt héten is közösségépítő korizáson vettünk részt. Volt, akinek most volt először a lábán kori, és volt, aki csak úgy hasította a jeget. A legjobb az volt, hogy EGYÜTT voltunk.
A művészeti iskola február 3. napján (kedden) 17 órakor tartotta hagyományos félévi kiállításmegnyitóját. Tanulóink ebben a félévben is megmutathatták tehetségüket, kreativitásukat, szépérzéküket félévünk témája: a KÍNAI MŰVÉSZET feldolgozása során. A kínai képzőművészet évezredes hagyománya a harmónia, a szimbolika és a filozófiai mélység egységére épül. A nyugati művészettel ellentétben a központban nem az ember, hanem a természet rendje áll. Ahogy a kínai festő számára az üres papír nem hiány, hanem a lehetőségek tere, úgy tekintettünk mi is növendékeinkkel az egyes alkotói projektek elé. Művészeti iskolánk a félév során kiemelkedő pályázati- és versenyeredményt elért alább felsorolt tanulóinak adhatta át Áder Ferencné főigazgató asszony dicsérő okleveleit..png)
Február 2-án Gyertyaszentelő Boldogasszony, vagyis Urunk bemutatásának ünnepén reggel gyertyás szentmisét tartottunk iskolánkban gyertyaszenteléssel, körmenettel, a szentmise végén pedig Balázs-áldásban részesítette Krisztián atya a jelenlévő diákokat, pedagógusokat, szülőket, kérve Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárását.
Január 31-én a közös iskolai szentmise ünnepélyesen kezdődött. Az elsőáldozásra készülő 3. évfolyamos kisdiákjaink tanítóik kíséretében, égő gyertyával a kezükben vonultak az oltár elé, közben nagy átéléssel énekelték az „Oltárodhoz jöttem én kiskirályom” kezdetű éneket.